Naujarodžių bibliotekininkės gyvenimo džiaugsmas – kūryba ir kelionės

Naujarodžių bibliotekininkės gyvenimo džiaugsmas – kūryba ir kelionės

Dovilė BARVIČIŪTĖ ("Tėvynė") / "Tėvynės" nuotr.

J. Bartaševičienė.

Ilgametė Naujarodžių bibliotekos bibliotekininkė, dabar jau krekenavietė ir senjora Janina Bartaševičienė – puikus pavyzdys, kad ir vyresnio amžiaus žmonės gali ne tik išmokti naujų dalykų, bet ir smagiai bei turiningai leisti savo laisvalaikį. Paskatinta kolegės, Krekenavos bibliotekininkės Irmos Pažemeckienės, kuklioji Janina pirmą kartą ryžosi iškelti į viešumą tai, ką kūrė ne vieną dešimtmetį – Krekenavos bibliotekoje veikia menininkės darbų paroda.

J. Bartaševičienė, bibliotekininkės darbui atidavusi net keturiasdešimt gražiausių ir darbingiausių savo gyvenimo metų, parodai pateikė egzotiškus paveikslus, klijuotus iš tolimų kelionių parsivežtų jūros akmenėlių, veltus šalikus, skiautinių staltiesėles, paveikslus iš vilnos ar odinių gėlių. Parodoje eksponuojami darbai spinduliuoja šiluma, kruopštumu, ramybe, ir visi jos rankdarbiai, pagaminti su meile, neabejotinai yra išskirtiniai ir vienetiniai. Tiesa, biblioteką puošia tik maža J. Bartaševičienės kūrybos dalis, kita – jau išdovanota. Janina gamina įvairias sages, papuošalus, veria iš karoliukų, dekupažuoja, siuva ar mezga.

Menine raiška Janina užsiėmė dar dirbdama bibliotekoje, o kūrybinių idėjų ir žinių sėmėsi iš knygų, vėliau iš interneto. Menininkė teigia, kad toks užsiėmimas išlaidų daug nereikalauja. Kriaukles ir akmenukus ji parsiveža iš kelionių, senus odinius drabužius, iš kurių vėliau gimsta įvairūs dirbiniai, atiduoda draugai ir artimieji.

BIC

Ponia Janina įsitikinusi, jog mielas širdžiai užsiėmimas griauna rutiną, praplečia laiko ribas, teikia malonumą. Be to, 76 metų senjorė prisipažino, kad išeidama į užtarnautą poilsį manė užmiršianti kūrybinę prigimtį.

„Galvojau, kad dabar jau tikrai pailsėsiu, bet greitai supratau, kad nieko neveikti negaliu. Žiūrėdama televizorių mezgu, dieną siuvu skiautinius, naktį juos lyginu“, – sako J. Bartuševičienė.

Aktyvi moteris nenorėjo užsidaryti tarp keturių sienų, įsijungė į aktyvią veiklą ir stengiasi kiekvieną dieną praleisti įdomiai, naudingai ir prasmingai. Janina savanoriauja bažnyčioje ir kartą per savaitę Krekenavos kultūros namų salėje mokosi linijinių šokių.

Dar viena energija trykštančios senjorės aistra – kelionės. Ji sako, kad pomėgio keliauti niekas negali numalšinti, o pažinti pasaulį yra didelis džiaugsmas ir geriausias vaistas nuo senatvės bei pesimizmo. Nepaisant amžiaus Janina kartu su dukra Marija skersai išilgai išmaišė Europą, o labiausiai jai įsiminė kelionės po Egiptą, Izraelį, daug įspūdžių patyrė bene romantiškiausiuose miestuose Paryžiuje ir Venecijoje. Pernai senjorė lankėsi pas dukrą Norvegijoje, dar svajoja pamatyti Šveicariją.

„Man patinka keliauti, tik turiu keistą įprotį – skrisdama lėktuvu būtinai noriu sėdėti prie lango ir grožėtis vaizdu, tik kartais už šį malonumą perkant bilietus tenka mokėti brangiau“, – šypsosi senjorė.

Modelis

AMES

Basakojis

Mano namukas

Musės salto

Dizainas

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.