Naujamiestyje – susitikimas su fotomenininku A. Aleksandravičiumi

Naujamiestyje – susitikimas su fotomenininku A. Aleksandravičiumi

0

Naujamiesčio Dailės galerija buvo tapusi Žemaitijos ir Aukštaitijos vaizdų, tarmių ir žmonių didžiąja  sueiga.

Svečias – Algimantas Aleksandravičius, pristatęs du fotoalbumus „Žemaitėjė – mona meilė“ ir „Aukštaitėj – aukšts dongs ė čysts vondva“, pripildė vakarą meile ir pagarba savajai žemei ir joje gyvenantiems, tuo pagavęs visų širdis.

Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis, sujaudintas vakaro tikriausio nuoširdumo, vyrišku svečio apkabinimu ir širdingu žodžiu išsakė mūsų visus jausmus. Sielos stygas virpino armonikieriaus Vytauto Žilinsko iš Trakiškio atliekamos melodijos.

BIC

Algimantas Aleksandravičius – Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, 2003 metų geriausias Europos portretistas, žymiausias ne tik Lietuvos fotomenininkas, gausybės parodų ir apdovanojimų pelnęs Kūrėjas dar yra ir nuostabus pasakotojas ir poetinio mąstymo ir matymo žmogus.

„Reikia tiktai pamatyti – kiekvienam gyvenime šviesu“, – vis skambėjo mintyse J. Marcinkevičiaus eilėraščio nuotrupa – žiūrint ir klausant.

Tai gal visus teapglėbia paties mūsų svečio Algimanto Aleksandravičiaus mintys:
„Lyg buvau, lyg ne – gal sapnavau: stoviu vidury laukų ir girdžiu balsus: ramybės jums, ramybės… Neatpažįstu, ar čia Laurynas Gucevičius, ar Gabrielė Petkevičaitė-Bitė su Vaižgantu mane ramina ir veda lygumom į aukštą dangų, vandenyse pradėtą… Ir vėl vaizdai, veidai, dar apglėbiu bažnyčias ir kunigus, išėjusius, bet visad gyvus – Strazdelį, Vasiliauską, Dobrovolskį, – vis kviečiančius mylėt. Tos meilės leidausi ieškot po visą Aukštaitiją – ant paukščio sparno, šnopavime žvėries laukinio bei karieta, keturiais vėjais Binkio pakinkyta. Ir, savo džiaugsmui, suradau – Naujalio natose ir dainose Petrausko, Mikėno kalto smaigaly bei dailininkų drobėse. Ta meilė lyg Kerbedžio tiltai jungė čionykščių širdis… Jose dar gyvos sutartinės ir gyvas, suvešėjęs Balčikonio žodis.“

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.