Naujamiesčio pedagogų patirtis sudomino kolegas iš užsienio

Naujamiesčio pedagogų patirtis sudomino kolegas iš užsienio

Sigitas ŽALUDA / Jurgitos Vaitiekūnienės nuotr.

Naujamiesčio gimnazija dalyvaudama prosocialinių vertybių ugdymo projekte dalinosi patirtimi su užsienio pedagogais.

Naujamiesčio gimnazijoje lankėsi tarptautinio Erasmus+ KA2 projekto „Prosocialinės vertybės“ Bulgarijos, Ispanijos, Italijos, Šiaurės Makedonijos ir Turkijos dalyviai – pradinių klasių mokytojai, švietimo centrų ir universitetų darbuotojai.

Svečiai susidomėję apžiūrėjo lauko ir vidaus edukacines erdves, susipažino su jų panaudojimo galimybėmis, stebėjosi netradicine bibliotekos erdve, lankėsi pamokose ir sėmėsi pradinių klasių mokytojų gerosios patirties. 1-os klasės mokytoja metodininkė Alma Briedienė per pasaulio pažinimo pamoką organizavo imitacinius-improvizacinius žaidimus, kuriuose su mokiniais atskleidė gero draugo bruožus: toleranciją, pasitikėjimą, susikalbėjimą.

Mokytojos metodininkės Astos Žaludienės gimtosios kalbos pamokoje užsienio pedagogai mokėsi, kaip taikyti klausymosi strategijas, ir stebėjo, kaip mokymasis klausytis ugdo prosocialines vertybes. 3-ios klasės fizinio ugdymo užsiėmime dalyviai stebėjo, kaip mokiniai, sportuodami ir žaisdami porinius ir grupinius žaidimus, ugdo toleranciją, bendradarbiavimą, savitarpio pagalbą. 4-os klasės mokiniai ir jų mokytoja metodininkė Rima Sankaitienė, remdamiesi prosocialinėmis vertybėmis, kūrė pasaką pagal paveikslėlių seriją.

BIC

Užsienio svečiai stebėjo ne tik pamokas – gimnazijos bibliotekoje pristatė atliktas pamokose užduotis ir reflektavo apie mokytojų paskleistą patirtį. Pasidžiaugė, kad užsiėmimai buvo prasmingi, juose mokytojai kūrybiškai ugdė prosocialines vertybes. Apsikeitę pastebėjimais apie pamokas ir pasidžiaugę šiltu priėmimu, projekto dalyviai išvyko pasisėmę patirties ne tik apie prosocialinių vertybių ugdymą, bet ir apie pamokose taikomą vertinimą bei įsivertinimą, veiklos refleksijos būdus.

Šio projekto dėka gimnazijos mokytojai ir mokiniai turi galimybę patirti ankstyvosios robotikos naudą ugdyme. Tarpininkaujant Panevėžio rajono švietimo centrui, italų išmaniųjų žaislų gamintojas „Clementoni“ praėjusiais metais leido išbandyti Mind Designer robotukus, kurie ne vieną pamoką praturtino žaidimu, ugdė komandinio darbo įgūdžius. 

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.