Naujamiesčio bibliotekoje – Užgavėnių dirbtuvės

Naujamiesčio bibliotekoje – Užgavėnių dirbtuvės

Gabrielė GRINKAITĖ / Organizatorių nuotr.

Į Naujamiesčio biblioteką susirinkę vaikai nesėdo prie knygų ar interneto – jie, kartu su bibliotekininke Monika Dumbraite, pradėjo ruoštis artėjančioms Užgavėnėms. Iš laikraščių, plastilino ir modelino buvo lipdomos pačios įvairiausios kaukės, kurias jau ateinantį antradienį vaikai naudos einant užgavėniauti.

Kaukių dirbtuves Naujamiesčio bibliotekininkė Monika Dumbraitė organizavo net tris dienas. Pirmąsias  dvi dienas dalyvavo bendruomenės vaikai, trečiąją dieną įsijungė ir Naujamiesčio gimnazijos pirmos klasės mokiniai su mokytoja Asta Žalūdiene bei tėveliais.

BIC

„Labai smagu eiti pas žmones užsidėjus kaukes ar kostiumus ir rinkti saldainius. Seniau taip darydavom su sese, dabar einame su draugėmis. Dauguma žmonių apsidžiaugia, bet būna ir tokių, kurie nenori, kad ateitume“, – pasakojo viena iš kaukių dirbtuvėlių dalyvių Liucija.

Gaminant Užgavėnių kaukes pasirinkta speciali technika: ant didelio trijų litrų talpos stiklainio buvo klijuojamas modelinas ir plastilinas. Iš jų buvo daromi ragai, nosis ir burna, vėliau su lipalu lipinamos laikraščio skiautelės. Kai jos išdžiuvo, kaukė buvo nuimama nuo stiklainio, iškarpomos akys bei burna ir ji visa nuspalvinama.

„Užgavėnės yra žiemos išvarymo šventė, žmonės tą dieną kepa blynus. Man jos patinka, nes tada jau žinau, kad ateina pavasaris. Kaukes gaminti visai nebuvo sunku, galėčiau ir dar vieną padaryti“, – sakė ką tik kaukę nulipdęs septynmetis Kristupas.

Šiemet Užgavėnės bus švenčiamos kovo 5 dieną, antradienį. Tai žiemos šventė, simbolizuojanti žiemos išvarymą. Per Užgavėnes tradiciškai kviečiamas pavasaris, kepami blynai, gatvėmis vaikšto persirengėliai, kovoja Lašininis ir Kanapinis bei deginama Morė.
Kita diena po Užgavėnių vadinama Pelenų diena, prasideda Gavėnia, kuri trunka iki pat Velykų, todėl prieš ją ir patariama prisivalgyti blynų.

AIK

H2Auto plovykla

EXPO

Labirintų parkas

Mano namukas

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.