Naujajam Miežiškių seniūnui seniūnauti – ne darbas, o gyvenimo būdas

Naujajam Miežiškių seniūnui seniūnauti – ne darbas, o gyvenimo būdas

Arneta MATUZEVIČIŪTĖ ("Tėvynė") / Arnetos MATUZEVIČIŪTĖS nuotr.

R. Budreika.

„Pastarąjį mėnesį telefoną net ir į dušą ryte nešuosi, niekada negali žinoti, kada sulauksi skambučio“, – pripažįsta prieš kiek daugiau nei mėnesį Miežiškių seniūno pareigas iš Albino Jacevičiaus perėmęs Remigijus Budreika.

Darbą Nacionalinėje mokėjimų agentūroje prie Žemės ūkio ministerijos į seniūno pareigas išmainęs R. Budreika darbą pradėjo rugpjūčio 5 dieną.

„Atėjęs radau labai gerą, paslaugų kolektyvą, kuris gelbėjo perimti visus darbus, susipažinti su esamomis situacijomis… ir pirmosiomis dienomis jau sulaukiau pagalbos prašymų, – pasakoja pašnekovas.

BIC

Nacionalinėje mokėjimų agentūroje R. Budreika pradėjo dirbti dar studijų laikais prieš penkiolika metų, tad noras keisti darbinę veiklą jį lydėjo jau kurį laiką. Anot pašnekovo, nors darbo sritys skiriasi, bendravimo su žmonėmis lygiai taip pat daug, o problemų gausu visur.

„Per šį mano darbo Miežiškių seniūnijoje laiką daugiausia būta smulkių bėdų: medį pjauti, kelius, kapus, kurių mūsų seniūnijoje net septyniolika, tvarkyti, palaidą šunį padėti pagauti, vandentiekio problemas spręsti. Manau, kad prireiks metų, kol susipažinsiu su darbų sezoniškumu ir jau savaime nujausiu, kada, ko, kokiomis aplinkybėmis galima tikėtis“, – sako naujasis seniūnas.

Pats šiuo metu Dembavoje gyvenantis R. Budreika labai džiaugiasi Miežiškių kultūros centro ir jo padalinių veikla, savarankiškumu, naujojo Miežiškių klebono Sauliaus Kumelio iniciatyvumu, seniūnijos verslininkų veiklumu ir bendruomenių pirmininkų nuolatine pagalba.

„Šiuose kraštuose aš užaugau, senelių sodyba buvo netoli Miežiškių. Gal jei būtų buvusi kita seniūnija, tai valstybės tarnybos konkurse ir nebūčiau dalyvavęs, – atvirauja seniūnas. – Po to, kai bus atlikti svarbiausi einamieji darbai, liks kiek laisvesnio laiko, labai norėčiau atgaivinti kitados Nevėžio kaime vykusias galiūnų varžybas. Atsimenu, kai jas svarsčių kilnojimo čempionas Gintaras Vilniškis čia organizuodavo. Reikės su bendruomenių pirmininkais pasikonsultuoti.“

Domėjimasis sportu R. Budreikai praverčia ne tik ieškant naujų idėjų bendruomenių gyvenimui paįvairinti, bet ir bendraujant su kitais Panevėžio rajono seniūnais.

„Dar su visais artimai nesusipažinau, buvau tik dviejuose susirinkimuose, bet visi giria Paįstrio seniūną. Tekdavo jį sutikti krepšinio varžybose palaikant „Lietkabelio“ klubą, tai jis niekada negailėjo gero žodžio, patarimo, siūlymo padėti. Žmogus šiltas, visada turi kokią nors profesinę įžvalgą“, – pasakoja Miežiškių seniūnas.

Nuo minties kandidatuoti į seniūno poziciją dėdė, Panevėžio seniūnijos seniūnas Saulius Skrebė, R. Budreikos neatkalbinėjo, tik pasiteiravo, kaip sūnėnui kilo tokia mintis. Išgirdęs monotonijos senose pareigose argumentą, tik perspėjo, kad seniūno darbe neretai savaitgaliai būna užimti renginiais ar rūpesčiais, o įprastos darbo valandos neegzistuoja.

„Žmogui, skambinančiam su problema, nepasakysi, kad nedirbu šiandien – pirmadienį perskambink. Sprendimų bei atsakymų reikia čia ir dabar, o seniūnijoje seniūnas – pirmasis kontaktinis asmuo ir policijos pareigūnams, ir socialiniams darbuotojams, ir informacijos ieškantiems žurnalistams“, – sako pašnekovas.

R. Budreika sakosi naujomis pareigomis bei darbiniais iššūkiais besidžiaugiantis. Jis neslepia noro kuo labiau išgražinti Miežiškių miestelį, Trakiškio, Nevėžio, Jasvilonių gyvenvietes.

„Bet pirma reikia tuos pagrindinius darbus atlikti. Tik tada bus galima kalbėti apie naujus horizontus“, – realistiškai apie perspektyvas kalba naujasis seniūnas. 

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.