Narteikių katilinėje – naujas biokuro katilas

Narteikių katilinėje – naujas biokuro katilas

Daiva PAULAUSKIENĖ / Bendrovės nuotr.

AB „Panevėžio energija“ baigia vykdyti projektą, pastatant naują biokuru kūrenamą vandens šildymo katilą Narteikių katilinėje Pasvalio rajone. Susidėvėjęs katilas pakeistas efektyviu 1 MW galios katilu. Investicijos į Narteikių katilinę siekia apie 254 tūkst. eurų, iš kurių beveik 96 tūkst. eurų sudaro Europos Sąjungos parama. Likusias lėšas projektui įgyvendinti investuoja AB „Panevėžio energija“.

Atsižvelgdama į centralizuoto šilumos tiekimo sukurtą infrastruktūrą Narteikiuose ir siekdama efektyviau išnaudoti energetinius resursus, AB „Panevėžio energija“ 2018 metais pradėjo projekto įgyvendinimą.

Buvo pasirašyta projekto „Pasvalio r. Narteikių gyv. katilinės biokuru kūrenamo vandens šildymo katilo Nr.4 keitimas“ rangos sutartis su viešąjį konkursą laimėjusia UAB „Didma“.

BIC

Rangovas atliko techninį ir darbo projektus, seno katilo išmontavimą, inžinierinių sistemų įrengimą, esamo kuro sandėlio pritaikymą kuro priėmimui ir padavimui į katilą, naujo katilo statybos-montavimo darbus ir bandymus. Vietoj buvusio seno katilo sumontuotas naujas tos pačios 1 MW galios biokuru kūrenamas katilas, pasižymintis efektyvesne šilumos gamyba dėl pažangesnio degimo proceso valdymo.

„Naujas katilas leis deginti mažesnį atsinaujinančio kuro – biokuro kiekį, pagaminant tą patį šilumos kiekį, lyginant su nusidėvėjusiu katilu. Efektyvus kuro panaudojimas mažins šilumos gamybos sąnaudas. Vietoj esamo katilo sumontuotas naujas vandens šildymo katilas suteiks didesnį šilumos tiekimo patikimumą vartotojams“, – teigia Petras Diksa, AB „Panevėžio energija“ generalinis direktorius.

AB „Panevėžio energija“ yra regioninė įmonė, kuri gamina ir tiekia šilumą bei karštą vandenį Panevėžio, Kėdainių, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Zarasų miestų ir rajonų vartotojams. Šiais metais baigtos rekonstruoti Panevėžio bei Pasvalio katilinės. Naujais šilumos gamybos įrenginiais šiluma bus gaminama  deginant biokurą. Pigesnio ir mažiau taršaus kuro nei gamtinės dujos naudojimas leis efektyviau gaminti šilumą, o tai reiškia, kad bus sudarytos prielaidos mažinti šilumos kainą visiems AB „Panevėžio energija“ centralizuoto šilumos tiekimo vartotojams visose regiono savivaldybėse.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.