Namų sienos nepadėjo: Lietuvos rinktinė gavo antausį nuo danų

Autoriuskrepsinis.netFotobns, fiba
Lietuva - Danija varžybos.

Atrankoje į Europos čempionatą Lietuvos rinktinė (1/2) išgyveno dar vieną sunkią kovą ir šįkart 76:80 (22:21, 24:17, 13:22, 17:20) gavo smūgį nuo danų (0/3).

Eimantas Bendžius, Mindaugas Kuzminskas ir Tomas Dimša leido lietuviams sėkmingiau pradėti mačą (10:2), o varžovų bandymai artėti buvo atremti – 16:9. Arnas Velička sumetė baudas, progas išnaudojo ir Marekas Blaževičius, bet kitoje aikštės pusėje matėme keletą tritaškių, kurie rezultatą švelnino – 18:20. Mathiasas Christensenas buvo nesutramdomas iš toli, persvėrė rezultatą, bet M. Blaževičius pasistengė, kad baudomis pranašumas vėl nusvirtų Lietuvos naudai – 22:21.

Istorija kartojosi ir lietuviai vėl susikrovė pranašumą (30:21), o D. Gailius dar pataikė iš toli, tačiau Danija rengė atkarpą 7:0 ir artėjo – 28:34. Lauryno Biručio baudos pasiekė tikslą, T. Dimša pataikė pora tritaškių, tad skirtumas vėl augo – 44:35.

Į Gabrielio Lundbergo tritaškį dvitaškiu atsakė Regimantas Miniotas, o po antro ketvirčio Lietuva pirmavo 46:38. Trečio kėlinio pradžioje rinktinių atakos strigo, o danai nepaleido lietuvių tolyn (43:48). Sylvesteris Bergas krovė kamuolį iš viršaus, G. Lundbergas pataikė taip pat, o baudų metimais Danija persvėrė rezultatą – 51:50.

Lietuva – Danija varžybos.

M. Blaževičius grąžino persvarą Lietuvai, bet neilgam – Mathiasas Christensenas buvo taiklus – 53:52. Iki paskutinių sekundžių rezultatas svyravo į abi puses, o prieš paskutinį ketvirtį lietuviai minimaliai atsiliko – 59:60.

Lietuviai daugiau nei tris minutes negalėjo pelnyti taškų, kol Mantas Kalnietis pataikė iš toli – 62:64. D. Gailius rezultatą persvėrė, bet netrukus prieš tai minėtas įžaidėjas gavo nesportinę pražangą. G. Lundbergas baudas sumetė (66:65), o jau netrukus danai ėmė pirmauti 73:67. Skirtumą mažino R. Miniotas ir D. Gailius, pataikęs baudų metimus (71:73), pats ėmęs ir lyginti rezultatą – 73:73.

M. Kalnietis pridėjo vieną baudą, tuo tarpu Jonas Zohore’as metimu su pražanga vėl grąžino persvarą danams – 76:74. J. Mačiulis, likus minutei, lygino rezultatą, tačiau po minutės pertraukėlės skaudų lietuviams metimą iš po krepšio pridėjo G .Lundbergas – 78:76.

M. Kalnietis šovė pro šalį, o D. Gailiui buvo fiksuota pražanga, galutinai lėmusi danų pergalę – 80:76.