Naktinio sausio dangaus dovanos: tik spėkit dairytis

Naktinio sausio dangaus dovanos: tik spėkit dairytis

Gismeteo.lt / NASA nuotr.

Artimiausiu metu į šalį plūstelėjus šalčiui dangus bus giedresnis, tad naktimis dažniau žvigtelkite į jį, nes tikrai bus ką pamatyti.

Ryškioji Venera

Kaip tik šiuo metu Venera spindi ryškiausiai per daugybę metų. Pusiau apšviestą šią planetą galite pamatyti sausio 14 d. ir vos 40 proc. apšviesto disko bus galima pamatyti mėnesio pabaigoje.

BIC

Meteorų lietūs

Kvadrantidais yra vadinami meteorai, kurie atskrieja iš regiono, kuriame kadaise buvo šiuo metu nebeegzistuojantis žvaigždynas Quadrans Muralis. Jis tapo dalimi Jaučiaganio žvaigždyno.

Kvadrantidai yra siejami su asteroidu 2003 EH11. Yra manoma, kad mažyčiai kometos fragmentai nuo jos atsiskyrė dar 1490-aisiais. Jis buvo klasifikuotas kaip asteroidas tik 2003 metais, kai buvo atliktas teleskopinis netoli Žemės skriejančio asteroido tyrimas.

Šis kvadrantidų meteorų lietus jau į pabaigą.

Dangų nušvies net dvi kometos

Mėnesio pradžioje, netrukus po saulėlydžio, galite pamatyti kometą 45P/Honda-Mrkos-Pajdušáková. Jos ieškoti reikėtų labai žemai, pietvakarinėje dangaus pusėje. Jau mėnesio gale ją pamatyti bus galima tik prieš pat Saulės patekėjimą. NASA taip pat praneša ir apie dar vieną kometą/asteroidą, kurio pasirodymas bus itin retas, tad tokio įvykio praleisti nevalia.

Vilko pilnatis

Pirmoji šių metų pilnatis dangų papuoš jau sausio 11–12 d. Įvairos kultūros šią pilnatį pavadinusios itin originaliais vardais.

Asteroidas Vesta

Vesta yra pats ryškiausias asteroidas, kuris bus matomas visą šį mėnesį, ir savo ryškumo piką jis pasieks sausio 17 d. Norint aptikti Vestą, reikėtų danguje ieškoti Dvynių žvaigždynui priklausančių Kastoro ir Polukso žvaigždžių.

gismeteo

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.