Nacionalinis kraujo centras prašo donorų pagalbos

Nacionalinis kraujo centras prašo donorų pagalbos

JP / JP nuotr.

Nacionalinis kraujo centras donorus kviečia atvykti ir pasidalinti savo krauju su sergančiaisiais.

Nacionalinis kraujo centras (NKC) informuoja – kraujo poreikis vis dar labai didelis, tad visų kraujo grupių donorus kviečiame atvykti ir pasidalinti savo krauju su sergančiaisiais. Ypač reikalinga A RhD- (antrą neigiamą), B RhD+ (trečią teigiamą) ir 0 RhD+ (pirmą teigiamą) kraujo grupes turinčių žmonių pagalba.

„2015-ieji su visų pagalba Panevėžio filialui buvo rekordiniai – tiek bendru donorų skaičiumi, tiek neatlygintinų donorų skaičiumi. Tai yra visų panevėžiečių indėlis ir galime tuo didžiuotis! Tačiau metus pradedame su dideliu prašymu ir labai kviečiame visus galinčius padėti“, – teigė Nacionalinio kraujo centro Panevėžio filialo donorų organizatorius Donatas Šniutė

Galinčius padėti Nacionalinio kraujo centro Panevėžio filialo medikai kviečia atvykti į Nacionalinio kraujo centro padalinius Panevėžyje:

BIC

Nemuno g. 75 (pirmadienį iki 19 val., trečiadienį nuo 8 iki 17 val., antradienį, ketvirtadienį, penktadienį nuo 8 iki 15 val.) ir prekybos ir pramogų centre „Babilonas“ (kiekvieną dieną nuo 11 iki 19 val.).

Norėdami susitarti dėl kraujo donorystės akcijos savo įmonėje arba pasikonsultuoti rūpimais klausimais galite el. paštu d.sniute@kraujodonoryste.lt arba mob. 8 655 43757.

Kraujo donorystės akcijos vyks:

sausio 19 d. 10-15.30 val. Kupiškio rajono savivaldybės kultūros centre (Gedimino g. 40, Kupiškis);
sausio 20 d. 10-15.30 val. Rokiškio ligoninėje (Lašo g. 3, Rokiškis).

Kas gali tapti kraujo donoru?

Kraujo donorais gali būti sveiki asmenys nuo 18 iki 65 metų amžiaus, savanoriškai duodantys kraujo ar jo sudėtinių dalių. Žmogaus kūno masė turi būti ne mažesnė nei 50 kilogramų.

Kokius dokumentus privalo turėti kraujo donoru norintis tapti žmogus?

Žmogus, norintis duoti kraujo, privalo turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą – asmens tapatybės kortelę, pasą ar vairuotojo pažymėjimą. Kaip pasirengti kraujo donorystei? Prieš duodamas kraujo donoras privalo būti pailsėjęs, pavalgęs. Negalima kraujo duoti nevalgius, nes tai gali sukelti silpnumą. Dieną prieš duodant kraujo siūloma nevalgyti labai riebaus, aštraus maisto ir būtina gerti daugiau nei įprasta skysčių: mineralinio vandens, sulčių, arbatos. Nepatartina duoti kraujo po įtempto darbo, naktinės pamainos.

AIK

Kraujo labaratorija

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.