Mykolinės Ramygaloje kvepėjo bendryste

Mykolinės Ramygaloje kvepėjo bendryste

Audronė PALIONIENĖ ("Tėvynė") / Karolinos RAZIŪNIENĖS nuotr.

Mykolinės – lietuviams nuo seno buvusi didelė ir svarbi rudens šventė. Kai kas ją dar prisimena „Dagos“ vardu. Daga – tai branda, derlius ir sudygę žiemkenčiai. Iki dagos stengtasi nukasti bulves ir susieiti patalkiams: pasibūti, pasivaišinti, padainuoti, pašokti. Šią seną tradiciją ramygaliečiai puoselėja iki šiol. Tam pamatą kloja Ramygalos bažnyčioje švenčiami Švento Mykolo atlaidai, iškilmingai pasibaigiantys sakralinės muzikos koncertu. Šįsyk galingai skambėjo Vilniaus choro „Džiazo mišios“, dirigentas Giedrius Pavilionis.

Po to dėl vis prapliumpančio lietaus veiksmas persikėlė į kultūros centrą ir jo prieigas, kur apetitą žadino čia kepamų bulvinių blynų kvapas, kur gerą ūpą kėlė smagi liaudiška muzika, atliekama Ramygalos kultūros centro kapelos „Ramgala“, vad. Virginijus Kazlauskas. Bulvių atkeliavimo į mūsų kraštą istoriją šokiais perteikė kolektyvas „Smilga“, atvykęs iš Pasvalio kultūros centro Joniškėlio skyriaus, vad. Lina Bžėskienė. Vaikų darželio „Gandriukas“ atstovai, papuošti įspūdingais gamtos gėrybių kostiumais, teatralizuotai pristatė naujausią rudens apdarų kolekciją, o kultūros centro „Menų terapijos“ būrelis kartu su vadove Stanislava Šlevaite demonstravo pačių sukurtus aksesuarus: rankines ir skrybėlaites.

Neatsiliko ir suaugusieji – AJC darbuotojos pristatė  Ernestos Liužinienės meniškai veltas rankines. Kad nuotaikingo judesio šventėje netrūktų, į šokių sūkurį visus įsisukti kvietė mokytojos Renatos Rakašienės vadovaujami Ramygalos gimnazijos šokėjai. Žaismingai buvo nusiteikę ir politikai, kuriems buvo pasiūlyta priimti naują įstatymų paketą „Solanum tuberosum“  (lot. valgomoji bulvė). Vėliau jie susirungė bulvių krepšiasvydžio rungtyje, o jėgų atstatymui buvo pakviesti į bulvinių blynų karštavonės startą. Blynus kultūros centro kieme kepė didžiulė komanda, vadovaujama gyventojų bendruomenės pirmininkės Rasos Marozienės. Šventėje netrūko įvairių atrakcijų, kurių dalyviai buvo apdovanoti rėmėjo – Panevėžio r. policijos komisariato – įsteigtomis dovanomis.  Šūkiu „Mus gina, saugo ir remia Lietuvos policija!“ rėmėjus pristatė kultūros centro direktorė Loreta Kubiliūnienė.

BIC

Tądien Ramygala buvo išpuošta spalvingomis rudens gėrybių kompozicijomis: bažnyčios šventoriuje jas parengė gimnazijos  mokytojų, mokinių ir jų tėvų komandos; kultūros centro ir jo prieigų dekoravimu pasirūpino floristė Aistė Jagminienė bei ūkininkai Salvina ir Alvydas Kievinai.

Mykolinės kvepėjo ne tik bulvių blynais, bet ir bendryste, mat prie jų organizavimo prisidėjo visos Ramygaloje esančios institucijos: Ramygalos kultūros centras, parapija, gimnazija, darželis, seniūnija, gyventojų bendruomenė. Širdingai dėkojame visiems rėmėjams, savanoriams bei partneriams už kartu sukurtą įspūdingą Mykolinių šventę.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.