Muitininkai sulaikė iš Rusijos gabentą sprogstamųjų šaudmenų krovinį

Muitininkai sulaikė iš Rusijos gabentą sprogstamųjų šaudmenų krovinį

BNS / KMT nuotr.

Muitininkai pasienyje su Baltarusija esančiame Lavoriškių punkte praėjusį pirmadienį sulaikė iš Rusijos gabentą sprogstamųjų šaudmenų krovinį, pranešė Lietuvos muitinė. 

Jos teigimu, bandyta įvežti dėžę specifinių sprogstamųjų šaudmenų, naudojamų kariniuose MI-8 ir MI-24 sraigtasparniuose ir lėktuvuose.

Krovinį iš Rusijos į Lietuvą gabenęs vairuotojas muitininkams teigė, kad krovinį pasiėmė Maskvos Domodedovo oro uoste. Jis pateikė tranzito deklaraciją bei kitus krovinį lydinčius dokumentus ir muitininkams parodė beveik devynis kilogramus sveriančią dėžę, kurioje gabenti šaudmenys.

BIC

Tačiau atidaryti ją vyras atsisakė, motyvuodamas, kad nenori pažeisti pakuotės hermetiškumo.

Krovinio dokumentuose nurodyta, kad dėžėje šaudmenys gabenami iš Rusijos, o jų gavėjas – įmonė Peru, Pietų Amerikoje.

Vieno šaudmens kaina, remiantis kelionės dokumentais, siekia 75,9 euro, o visų gabenamų šaudmenų vertė – beveik 7,6 tūkst. eurų.

Pareigūnai dėžę peršvietė rentgenu ir įsitikino, kad joje, kaip ir nurodyta dokumentuose, yra 100 panašių į šaudmenis objektų.

Muitininkai pasitarę su Lietuvos kariuomenės, Užsienio reikalų bei Ekonomikos ir Inovacijų ministerijų ekspertais, nusprendė šaudmenis sulaikyti.

Norint importuoti, eksportuoti ar tranzitu per Europos Sąjungą gabenti tokias prekes muitinei turi būti pateikta atitinkama licencija. Vežėjas tokios licencijos muitininkams nepateikė, o pagal sankcijų Rusijos reglamentą panašaus pobūdžio prekes gabenti tranzitu per Lietuvos teritoriją draudžiama.

Tai jau ne pirmas atvejis, kai per Lietuvą bandoma gabenti karinės paskirties objektus. Gegužės mėnesį Medininkų kelio posto muitininkai sulaikė į Lietuvą iš Baltarusijos įvežti raketų paleidimo sistemas „M20 Missile Weapon System Model“.

Tą kartą taip pat nuspręstą krovinį grąžinti į Baltarusiją.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.