Moterų vidutinis darbo užmokestis Lietuvoje toliau atsilieka nuo vyrų algų

Moterų vidutinis darbo užmokestis Lietuvoje toliau atsilieka nuo vyrų algų

Šarūnas SABAITIS (BNS) / Pixabay.com nuotr.

Vyrų paskaičiuotasis (bruto) darbo užmokestis Lietuvoje šių metų trečiąjį ketvirtį 159,4 euro viršijo moterų atlyginimą, rodo Statistikos departamento duomenys.

Vidutinis paskaičiuotas moterų darbo užmokestis šalies ūkyje, išskyrus individualias įmones, trečiąjį ketvirtį sudarė 88,6 proc., o išmokėtas (neto) – 89,6 proc. vyrų algos (antrąjį ketvirtį – atitinkamai 88,2 ir 89,3 proc.).

Statistikų duomenimis, trečiąjį ketvirtį vidutinis paskaičiuotas moterų darbo užmokestis Lietuvoje (be individualių įmonių) buvo 1237,3 euro, vyrų – 1396,7 euro, o išmokėtas – atitinkamai 788,1 euro bei 879,7 euro.

BIC

Vien valstybės sektoriuje vidutinis moterų paskaičiuotas atlyginimas liepos–rugsėjo mėnesiais siekė 1296,5 euro, privačiame sektoriuje – 1196,2 euro ir buvo atitinkamai 223,4 bei 169 eurais mažesnis už vyrų darbo užmokestį.

Vidutinis išmokėtas moterų atlyginimas valstybės sektoriuje trečiąjį ketvirtį siekė 822,1 euro, privačiame – 764,5 euro ir nuo vyrų darbo užmokesčio atsiliko atitinkamai 128,5 bei 97,2 euro.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.