Moterų lyderystė – valstybės gerovės pamatas

Moterų lyderystė – valstybės gerovės pamatas

JP / R. Dačkaus / LR Prezidento kanceliarijos nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Davose dalyvavo įtakingo JAV leidinio „The New York Times“ diskusijoje moterų lyderystės klausimais.

Plenarinėje sesijoje, kurioje taip pat kalbėjo Jungtinių Tautų žmogaus teisių komisarė ir buvusi Čilės Prezidentė Michelle Bachelet, Kanados užsienio reikalų ministrė Chrystia Freeland, garsi dirigentė Marin Alsop, pasaulinių kampanijų vadovės moterys, pabrėžta, jog nepaisant mokslo ir technologinės pažangos, gerėjančių socialinių standartų moterų vaidmuo politikoje ir versle regresuoja.

Prezidentės teigimu, nors globali statistika dėl moterų lyderystės demonstruoja pesimistines tendencijas, tačiau ir nuo pačių moterų priklauso pokyčiai, jų pačių rankose glūdi galimybė tokį pesimizmą pakeisti į optimizmą.

BIC

Europoje pilna pavyzdžių, kad sudėtingiausių krizių laikotarpiais atsakomybės ir lyderystės imasi moterys. Toks pavyzdys šiandien yra Theresa May, kuriai tenka „Brexit“ našta. Ir pati Lietuvos vadovė stojo prie valstybės vairo, kai mūsų šalis patyrė ekonominius sunkmečius. Moterys yra linkusios išgirsti visas puses, nuoširdesnės, stipriai orientuotos į rezultatą ir nelaukia už savo darbą jokio apdovanojimo.

Pasak valstybės vadovės, moterų lyderystė, aktyvus įsitraukimas į darbo rinką yra valstybės ir visuomenės gerovės pamatas. Pasaulyje moterų dalyvavimas darbo rinkoje yra 27 proc. mažesnis nei vyrų. Sumažinus šį skirtumą iki 25 proc., pasaulinis BVP išaugtų beveik 4 procentais.

Prezidentė pabrėžė, jog būtina skatinti moteris aktyviai dalyvauti visose gyvenimo srityse. Valstybių vyriausybės privalo užtikrinti tinkamas sąlygas, kad moterims nereikėtų rinktis tarp karjeros ir šeimos, skatinti geresnę vaikų priežiūrą, kovoti su įsisenėjusiais stereotipais, įkvepiančiais pavyzdžiais motyvuoti moteris ir leisti joms patikėti savo galimybėmis.

Šalies vadovės teigimu, pasaulyje stiprėjant izoliacinėms tendencijoms, radikalizmui, stiprėja ir patriarchaliniais stereotipais pagrįstas požiūris į aktyvų moters vaidmenį.

AIK

Kraujo labaratorija

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.