Moterį pražudęs neblaivus Kamajų gimnazijos direktorius siunčiamas į atvirąją koloniją

Moterį pražudęs neblaivus Kamajų gimnazijos direktorius siunčiamas į atvirąją koloniją

JP / JP nuotr.

A. Tymukas.

Panevėžio apygardos teismas nusprendė, kad vieną žmogų pražudžiusiam, kitą sužalojusiam Kamajų gimnazijos direktoriui Augučiui Tymukui skirtos ketverių metų šešių mėnesių laisvės atėmimo bausmės vykdymas negali būti atidėtas – nuteistajam bausmę teks atlikti atvirojoje kolonijoje.

Buvęs gimnazijos direktorius A. Tymukas tragišką avariją sukėlė 2017 m. lapkritį kelyje Rokiškis–Maineivos–Naujasodė. Neblaivaus A. Tymuko vairuojamas automobilis kliudė priešpriešinėje eismo juostoje prie sugedusio automobilio stovėjusią moterį ir jos sūnų. Vaikinas buvo sužeistas, jo mama žuvo vietoje. Po avarijos A. Tymuko kraujyje alkoholio koncentracija siekė 1,93 promilės.

Pirmos instancijos teismas pripažino A. Tymuką kaltu dėl eismo įvykio, kurio metu žuvo žmogus, taip pat dėl to, kad nepagelbėjo žmogui, kai grėsė pavojus jo gyvybei, ir skyrė A. Tymukui ketverių metų šešių mėnesių laisvės atėmimo bausmę, kurios vykdymą atidėjo trejiems metams.

BIC

Antradienį nukentėjusiųjų apeliacinius skundus išnagrinėjęs apygardos teismas pakeitė pernai lapkričio 16 d. Panevėžio apylinkės teismo Rokiškio rūmuose paskelbtą nuosprendį, pažymėjęs, kad šiuo atveju laisvės atėmimo bausmės skyrimas A. Tymukui be realaus jos atlikimo neleis pasiekti bausmės tikslų.

Apygardos teismo teisėjų kolegijos įsitikinimu, bausmės vykdymas negali būti atidėtas, nes nusikaltimas buvo padarytas itin šiurkščiai pažeidžiant kelių eismo taisykles.

„A. Tymukas, būdamas išsilavinęs asmuo, ėjęs atsakingas pareigas, sąmoningai sėdo prie automobilio vairo apsvaigęs nuo alkoholio, vairavo tamsiu paros metu, o sukėlęs mirtiną avariją nepagelbėjo žuvusiajai, nors jos gyvybei grėsė realus pavojus, ir pasišalino iš įvykio vietos“, – pažymėjo teisėjai.

Teismas atkreipė dėmesį ir į tai kad A. Tymukas nukentėjusiąją be pagalbos paliko nuošalioje vietovėje, kurioje greitos pagalbos iš kitų asmenų nebuvo galima net tikėtis.

„Visos šios aplinkybės neabejotinai rodo ne tik A. Tymuko neatsakingumą įstatymų reikalavimams, tačiau ir visišką abejingumą tiek kitų eismo dalyvių saugumui, tiek ir jų gyvybės išsaugojimui“, – konstatavo kolegijos pirmininkas teisėjas Donatas Jatužis.

Nuteistajam uždrausta trejus metus vairuoti transporto priemones, iš jo konfiskuotas sutuoktinės vardu registruotas automobilis.

Apygardos teismas išsprendė ir neturtinės žalos dydžio klausimus, kuriuos savo apeliaciniuose skunduose kėlė tiek nuteistasis A. Tymukas, tiek nukentėjusieji – žuvusios moters giminaičiai.

A. Tymukas prašė teismo sumažinti iš jo nukentėjusiesiems priteistas neturtinės žalos sumas, o nukentėjusieji prašė jas padidinti. Šių prašymų teismas netenkino, nurodęs, kad nukentėjusiesiems priteistos sumos atitinka sąžiningumo, protingumo bei teisingumo principus, aktualią teismų praktiką.

Tačiau teismas padidino neturtinės žalos dydį žuvusios moters tėvui. Jam iš A. Tymuko priteista 6,5 tūkst. Eur.

Šis Panevėžio apygardos teismo nuosprendis įsiteisėja jo paskelbimo dieną ir per tris mėnesius gali būti skundžiamas kasacine tvarka Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Cituojant arba kitaip platinat šią informaciją, prašome nurodyti informacijos šaltinį.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.