1.7 C
Panevėžys
Penktadienis, 19 balandžio, 2024

Panevėžietis medikas kasdien valgo žalią mėsą: daugelį tai gali šokiruoti

A. Bložė.

Buvęs vaikų gydytojas iš Panevėžio kasdien valgo žalią mėsą ir rekomenduoja tai daryti visiems. Pensininkas įtikinėja, kad taip maitinantis pavyks atsikratyti daugelio ligų ir net išvengti infarkto.

Vis dėlto specialistai įspėja: žalioje mėsoje ar kiaušiniuose gali tūnoti tikras siaubas – sveikatai pavojingos salmonelių bakterijos. 76-erių panevėžietis Antanas Bložė ruošiasi pietums.

Ant stalo deda juodos duonos ir į lėkštę su kaupu krauna maltą mėsą. Dar kelios akimirkos ir šį šviežią jautienos faršą pensininkas kuo ramiausiai tepa tiesiai ant riekės.

„Va, čia 24 amino rūgštys yra, jos sveikos, nemirusios“, – tikina vyras.

Tiesa, prieš dėdamas į burną tokį žalios mėsos sumuštinį senjoras pasigardina jį vienu šaukšteliu pomidorų padažo. Ir tikina, kad toks dienos patiekalas ne tik sveikas, bet ir naudingas.

Daugiausiai vyras valgo veršienos ir jautienos.

Panevėžietis įsitikinęs: ne visos ligos nuo nervų

Sveiką mitybą propaguojantis buvęs rajono vaikų gydytojas ragina žmones susimastyti, ką ir kaip kasdien dedam į burnas. Mat nuo to esą priklauso sveikata.

Panevėžietis įsitikinęs, kad visos ligos ne nuo nervų, o nuo perkrautos ir netaisyklingos mitybos. Pensininkas siūlo vengti rūkytų, keptų gaminių, negana to, juos pataria drąsiai keisti į žalią mėsą.

„Skrandukas nemėgsta prieskonių aštrių: pipirai, krienai, česnakas, imbieras, kava jau visai brudas, ir rūkyta, sūdyta, kepta“, – sakė vyras.

Medikas sako savo kailiu išbandęs įvairių maisto produktų poveikį organizmui ir pastebėjo įdomių dalykų. O valgyti žalią mėsą pamėgino, kai kelis kartus svečiavosi atšiaurioje Jakutijoje.

Įdomiausia, kad taip buvęs gydytojas jau maitinasi ne vienus metus ir sveikata esą iki šiol nesiskundžia.

Negaili patarimų

„Nei jokių papildų nereikia absoliučiai. Įdomu, kad cholesterolis į kraują papuola per 6–8 val. o į sąnarius per 12 val., paskui žmogus ir sako, ko aš toks sustingęs“, – sakė vyras.

Tačiau sveikos gyvensenos patarimų negailinčiam senjorui specialistai turi pastebėjimų ir nevirtos mėsos taip drąsiai valgyti nerekomenduoja.

„Labai atsargiai reikia tą žalią mėsą, nes nežinai, iš kur paimta, kiek laiko laikyta. Kuo ilgiau laikoma, tuo didesnė tikimybė, kad gali būti kažkoks užkratas“, – sakė Visuomenės sveikatos specialistė K. Pranckienė.

Nors specialistai pataria mėsą apvirti nuo 15 iki 20 minučių, svarbiausia tik nieko nepervirti, norint, kad maistas neprarastų vertingų savybių. Panevėžietis nesukdamas sau galvos iki soties kerta ne tik žalią faršą, jokiais prieskoniais negardina ir žuvies.

O skrandžio veiklai pagerinti vadovaujasi dar viena neįprasta taisykle – valgio metu viską užgerti šlakeliu vandeniu skiesto vyno.

Išsamiau žiūrėkite TV3 reportaže.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Ne tik varlių šlaunelės ir sraigės: 2 greiti ir pigūs prancūziški patiekalai, kuriuos norėsite pakartoti

confident-noyce

Šiaulių „Jovaro“ progimnazijoje VMVT aptiko galimai slepiamą maistą

confident-noyce

Skirtinguose prekybos tinkluose už analogišką prekių krepšelį galima sutaupyti daugiau kaip 4 eurus

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau