Mokytis nesustoja ir Panevėžio rajono mokytojai

Mokytis nesustoja ir Panevėžio rajono mokytojai

Arneta MATUZEVIČIŪTĖ ("Tėvynė") / Paįstrio Juozo Zikaro gimnazijos nuotr.

Panevėžio rajono mokyklų mokytojai savo kvalifikaciją tobulino „Kūrybiškumo dirbtuvėse 2018“.  Savo žinias apie tai, kaip įdomiau, išradingiau dėstyti ir į tobulėjimo procesą sklandžiau įtraukti vaikus, gilino daugiau nei 160 chemijos, biologijos, istorijos, geografijos, fizikos, dailės ir kitų specialybių mokytojų, mokyklų direktorių bei pavaduotojų.

Šiais metais Paįstrio Juozo Zikaro gimnazijoje vykusioje konferencijoje, kurios tema „Kūrybiškumo ugdymas – investicija į mokinį“, pedagogams buvo pasiūlytos net devynios skirtingos veiklos.

Kūrybinių dirbtuvių metu susitikimams su mokytojais laiko skyrė ir Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis, mero pavaduotojas Antanas Pocius, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Algirdas Kęstutis Rimkus. Jie veiklose nedalyvavo, tačiau prieš renginį diskutavo su jo dalyviais.

BIC

Pamokos mokytojams

Šių metų dirbtuvių tema gerai atitiko Paįstrio Juozo Zikaro gimnazijos veiklos profilį. Mokykla siekia kryptingai puoselėti meninį ugdymą, todėl tema „Kūrybiškumo ugdymas – investicija į mokinį“ skleidėsi kiekvienoje mokytojams pasiūlytoje veikloje.

Mokyklų vadovams Panevėžio rajono švietimo centro direktorė Jurgita Vaitiekūnienė suorganizavo seminarą „Perdegimo sindromas ir vaidmenų sumaištis“, kurį vedė lektorė Vida Lipskytė. Užsienio kalbų mokytojai lankėsi Paliukuose esančiame Juozo Zikaro muziejuje, matematikai ir informatikai sėmėsi žinių dirbdami „Geogebros“ kompiuterine programa, tikybos ir muzikos mokytojams buvo pristatytas Paįstrio Juozo Zikaro gimnazijos mokinių spektaklis „Mažasis princas“. Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai diskutavo tema  ,,Gamta – amžinasis gyvybės ratas, didžioji kūrybos įkvėpėja“.

Kūno kultūros mokytojams buvo pasiūlyta pajudėti: išbandyti naujausią sportinį inventorių, dalyvauti estafetėse ir judriuose žaidimuose. Vėliau buvo aptarti pagrindiniai principai, kaip tokias veiklas būtų galima pritaikyti pamokų metu.

Gamtos mokslų mokytojai kartu su biomedicinos mokslų daktaru Vaclovu Stukoniu ir etnologijos mokslų daktare Daiva Šeškauskaite aptarė natūraliųjų pievų svarbą Lietuvos gamtovaizdžiui.

„Pradinių klasių mokytojams mes su Gitana Normante, Dalia Kazieliene ir Audrone Matulioniene surengėme Lietuvos tautinių drabužių pristatymą tema „Tautinis rūbas – tautos kultūros simbolis. Pilietiškumo ir kūrybiškumo ugdymas pradinėse klasėse, – apie vykusią pamoką pasakoja choreografijos mokytoja Nijolė Vidžiūtė. – Specialiai šiam renginiui surinkome bene visų Lietuvoje esančių etnografinių regionų tautinius drabužius ir susitikimo su mokytojais metu apžvelgėme juose esančius simbolius, reikšmes ir kiekvienos detalės svarbą. Šios edukacinės veiklos metu tautinius drabužius mokytojai galėjo ne tik iš arti apžiūrėti, bet net gi pasimatuoti.“

Antrojoje dienos dalyje vyko refleksija „Kūrybiškumo pamatas – laisvas vaizduotės pasaulis“. Jos metu visi mokytojai kūrybinį įkvėpimą spalvomis išliejo ant Tomo Rudoko paruoštų medinių paukštelių: juos nuspalvino, papuošė, o vėliau parsivežė namo kaip žavų atsiminimą.

Nauda ir organizuojantiems

Paįstrio Juozo Zikaro gimnazijos direktorės pavaduotojas Rimantas Pranys neslepia, kad didelę naudą gauna ir „Kūrybines dirbtuves“ organizuojanti mokykla.

„Šios kompetencijų ir žinių gilinimo iniciatyvos nauda tik teigiama, – sako R. Pranys. – Žmonės ne tik pasišneka, mokyklų mokytojai turi galimybę pristatyti savo darbo rezultatus, pristatyti asmenines įžvalgas. Mokytojo darbas toks, kad darbo procesą mato tik vaikai, o su tos pačios srities žinovais detales aptarti galimybė pasitaiko retai.“

Pavaduotojui antrina ir Panevėžio rajono švietimo centro metodininkė-organizatorė Loreta Šalčiūnienė: „Kūrybinių dirbtuvių metu mokyklų darbuotojai turi galimybe pasidalyti savo metodine medžiaga, gerąja patirtimi, naujausiais darbo principais, paįvairinama jų darbinė atmosfera, aptariamos pagrindinės viso rajono švietimo problemos.“

Mokytojai kompetencijas gilina kasmet

„Kūrybinės dirbtuvės“ Panevėžio rajono mokytojams vyksta kiekvienais metais, tačiau jie kaskart buriasi vis kitoje gimnazijoje. Pernai pedagogai kompetencijas gilino Krekenavos gimnazijoje, kur daugiausia dėmesio buvo telkiama mokymo erdvei. Tokia kryptis buvo pasirinkta dėl tame krašte esančio gausaus kiekio gamtoje įrengtų edukacinių veiklų. Dar anksčiau mokytojai rinkosi Raguvoje bei Naujamiestyje.

„Kitais metais pedagogus ir švietimo įstaigų vadovus pakviesime į Smilgių gimnaziją, – pasakoja Panevėžio rajono švietimo centro metodininkė-organizatorė Loreta Šalčiūnienė. – Gaila, kad visi norintieji dalyvauti edukacinėse veiklose neturi tam galimybės: mokytojų daug, o vienoje mokykloje vienu metu jie negali tilpti.“

Šiauliu arena

Šiauliu arena

Lukdas

Dizainas

Sirse

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.