5.7 C
Panevėžys
Trečiadienis, 24 balandžio, 2024

„Mokslo sriuba“: kaip veikia sprogmenys?

Sprogmenų mokslas prasidėjo nuo dūminio parako, kurį prieš maždaug 1000 metų išrado kinai. Jis buvo naudojamas ne tik užburiantiems fejerverkams sukurti, bet lėmė ir šaunamųjų ginklų tobulėjimą.

Dūminiam parakui degant išsiskiria dujos, užimančios net 3 000 kartų didesnį tūrį nei dar nesudegęs parakas.

Tai milžiniškas slėgis, kuris ir sukuria sprogimo efektą.

„Tirdami nestabilias medžiagas dėvime veido apsaugas, specialias pirštines ir odines striukes. Atrodome kaip motociklininkai su pilna uniforma“, – sako Vilniaus universiteto doktorantas Dominykas Juknelevičius.

Profesionalai kruopščiai rūpinasi saugumu, net jeigu gamina vos dešimtadalį gramo sprogstamosios medžiagos. Jie žino, kad įvykus nelaimingam atsitikimui pasekmės gali būti tragiškos.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Planeta ant delno. Barbė, Openheimeris ir storiausias šunsnukis per visą gyvybės istoriją

confident-noyce

Planeta ant delno #17: Majų civilizacijos žlugimas ir suprimityvėję apskritažiomeniai

confident-noyce

Vezuvijaus ugnikalnis kaupiasi naujam išsiveržimui

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau