0.2 C
Panevėžys
Penktadienis, 19 balandžio, 2024

„Mokslo sriuba“: apie levitaciją ir superlaidininkų galimybes

31911 m. balandžio mėnesį olandų mokslininkas Heikė Kamerlingas Onesas tyrinėjo medžiagas labai žemoje temperatūroje. Jis paėmė gyvsidabrio ir jį atšaldė iki maždaug -269 laipsnių temperatūros. Ir išsižiojo. Jis negalėjo patikėti, tai ką stebėjo.

Superlaidumas – tai tikriausiai vienas paslaptingiausių reiškinių, atrastų mokslininkų. O levitacijos galimybė buvo atrasta ne iš karto.

„Praėjusių metų vasarą Japonijos automobilių gamintojas „Lexus“ pademonstravo levituojančią riedlentę be ratų. Inžinieriai įgyvendino fantastinio kino filmo „Atgal į ateitį 2“ kūrėjų pranašystę. Filme rodoma, kaip 2015 metais tokia lenta gali skristi neliesdama žemės paviršiaus. Ir tai pavyko padaryti nenaudojant jokių kompiuterinių efektų. Lenta kybo maždaug 5 centimetrų aukštyje virš žemės ir išlaiko vidutinio žmogaus svorį“, – „Mokslo sriubą“ kviečia žiūrėti jaunieji mokslo populiarintojai.

TV laida „Mokslo sriuba“ – tai ne pelno siekianti jaunų žmonių iniciatyva populiarinti mokslą visuomenėje. „Mokslo sriubą“ galima ragauti kas antrą trečiadienį 22.00 val. per LRT Kultūros kanalą.

mokslo sriuba


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau