Pasiruošimas artėjančiai naujų mokslo metų pradžiai sukelia sumaištį ne tik mokyklose, bet ir parduotuvėse, kuriose tėveliai kartu su atžalomis ieško visų reikalingiausių priemonių. Nenorintiems sąsiuvinių, pieštukų ar uniformų ieškoti būryje žmonių, lieka viena išeitis – apsipirkti internetu. Ką svarbu žinoti, kad apsipirkimas el. parduotuvėse būtų kuo sėkmingesnis ir efektyvesnis, o mokyklinių prekių siuntos būtų galima sulaukti, kad ir rytoj?
Apsipirkimo internetu patogumą pajutome jau prieš dešimtmetį, o pasaulinė pandemija dar labiau pripratino pirkinių ieškoti internete. Tarptautinis „DPD“ „E. barometro“ tyrimas parodė, kad net 61 proc. lietuvių apsipirkdami internetu jaučia mažesnį stresą nei fizinėse parduotuvėse.
„Artėjanti rugsėjo 1-oji prekybos centruose neretai gali priminti tikrą kalėdinę karštinę, kuomet geriausi produktai yra išpirkti, prie lentynų būriuojasi minios žmonių, o ieškant geriausių produktų tenka aplankyti ne vieną parduotuvę. Kad nereikėtų to patirti, mokslo metams itin patogu apsipirkti internetu, tačiau ir ten gali tykoti pavojai – sukčių pinklės, netinkamas drabužių dydis ar laiku ateiti nespėjęs siuntinys, todėl itin svarbu apsipirkti apgalvotai“, – pasakoja „DPD Lietuva“ komunikacijos vadovas Tomas Vaišvila..
Susidarykite sąrašą
Lygiai taip pat, kaip ir einant apsipirkti į fizines parduotuves, taip ir renkantis prekes virtualiose, itin svarbu susidaryti pirkinių sąrašą.
„Pirkinių sąrašas mus apsaugo ne tik nuo rizikos pamiršti įsigyti visas reikiamas priemones, tačiau ir leidžia neįsigyti nereikalingų bei impulsyvių pirkinių. Todėl susidarę pirkinių sąrašą, nesiblaškykite visame el. parduotuvės asortimente, o pasirinkite tik reikiamą kategoriją, taip sutaupysite ne tik laiko, bet ir pinigų“, – pasakoja T. Vaišvila.
Palyginkite kainas
Vienas iš patraukliausių elektroninio apsipirkimo privalumų – galima lengvai palyginti to pačio produkto kainas skirtingose parduotuvėse. T. Vaišvila ragina nepamiršti šiuo privalumu pasinaudoti ir renkantis mokyklines prekes.
„Išsirinkus produktą jo kainą skirtingose el. parduotuvėse galite lengvai patikrinti per kainų lyginimo platformas arba rankiniu būdu. Ieškokite akcijų, nuolaidų bei specialių pasiūlymų“, – pasakoja T. Vaišvila.
Patikrinkite parduotuvės patikimumą
Klestint e. komercijai nemiega ir sukčiai – jie vis sugalvoja naujų būdų, kaip išvilioti pinigus. Netikros el. parduotuvės – vienas iš įrankių tai pasiekti. Todėl radę tinkamą produktą, atidžiai patikrinkite, ar el. parduotuvė neatrodo įtartinai.
„Pirmuoju signalu, kad svetainė yra sukčių darbas, gali tapti jos svetainės adresas. Nesvarbu, kokią naršyklę naudojate, paspaudus šalia adreso esančią ikoną, jūs būsite informuoti apie svetainės patikimumą. Taip pat atkreipkite dėmesį į parašytą tekstą. Sukčiai dažnai daro gramatines klaidas, vartoja netaisyklingus žodžius, rašo nerišlius sakinius“, – tvirtina T. Vaišvila.
Jis taip pat primena, kad svarbu patikrinti parduotuvės kontaktinę informaciją ir pavadinimą – kiekvienas el. parduotuvės savininkas privalo nurodyti tikslų adresą, tel. numerį bei el. pašto adresą
Siuntos nebūtina laukti ilgai
Neretas atvejis, kuomet pirmoji diena mokykloje jau visai ant nosies, o mes dar neturime visų reikalingų priemonių. Tokiu atveju nėra laiko važiuoti į skirtingas parduotuves ir ieškoti mokyklai reikalingų prekių. Užsisakius internetu ir žinant keletą gudrybių galite būti tikri, kad siuntos nereikės laukti ilgai.
„Pirmiausia prieš užsisakant patikrinkite parduotuvės teikiamą informaciją, kuri nurodo, kiek laiko trunka pristatymas. Jei norite, kad siunta atkeliautų greičiau, rinkitės vietines parduotuves. Taip pat, jei užsakymą atliksite darbo valandomis, tikėtina, kad įmonė jį apdoros dar tą pačią dieną ir galės išsiųsti greičiau. Be to, atsakingai pasirinkite pristatymo būdą – pasirinkite arčiausiai jūsų namų esantį paštomatą, kad atsiimti siuntos nereikėtų per visą miestą“, – teigia T. Vaišvila.