-7.6 C
Panevėžys
Sekmadienis, 3 gruodžio, 2023

Mokslininkams pirmą kartą pavyko klonuoti beždžionę tokiu pačiu būdu, kaip avytę Doli

Beždžionės klonuotos jau ne kartą. Tačiau tai būdavo atliekama, naudojant kitą kitą būdą, nei avytės Doli atveju. Jau apvaisinti embrionai būdavo padalinami į dalis ir išsivystydavo keletas genetiškai identiškų primatų.

Doli buvo klonuota, naudojant somatinių ląstelių branduolio perkėlimą – SCNT, kai embrionas „konstruojamas“ iš lytinės ir somatinės (kūno) ląstelės. Iš kiaušialąstės išimtas branduolys buvo pakeistas donoro kūno ląstelės branduoliu.

Tokiu metodu pavyko klonuoti peles, kiaules, galvijus, žiurkes ir kitus gyvūnus. O štai bandant tai atlikti su beždžionėmis, kildavo problema: beždžionių tokiu metodu klonuoti nepavyko.

Tačiau Kinijos Neuromokslų Institutas pranešė, kad jiems pagaliau pavyko klonuoti makaką, tokiu pačiu būdu kaip garsiąją avelę.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Aukščiausios kokybės gyvūnų prekės – augintinių gerovės garantija

confident-noyce

Nors trumpinti šunų ausis ir uodegas – uždrausta, gyvūnai ir toliau luošinami nelegaliai

confident-noyce

Tyrimas: dauguma lietuvių pritaria draudimui pjaustyti tam tikras gyvūnų kūno dalis

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau