Moksleiviai neslepia: mokslo kokybė karantino metu stipriai nukentėjo

Moksleiviai neslepia: mokslo kokybė karantino metu stipriai nukentėjo

JP / Freepik.com nuotr.

Siaučiantis virusas sustabdė ne tik daugelį verslų bei žmonių gyvenimo tempą, bet ir švietimą, kuris šiuo metu išgyvena tam tikrą perversmą – nuotolinį mokymąsį. Šis mokymosi būdas apvertė ne vienos šeimos gyvenimą. Apklausus Panevėžio ir Šiaulių miesto mokinius, su kokiais sunkumais susiduria šiuo metu – įvardijo ne vieną.

Pagrindinę problemą, kurią daugelis mokinių pamini, tai kompiuterių ar planšečių bei tam tikrų programų reikalingumas. Jeigu kompiuteryje nėra įdiegtų programų tokių kaip „Word“, „Excel“ ar „Powerpoint“, geriausia alternatyva, kaip mokiniai išskiria, lieka piratavimas. Tačiau ne viena mokykla pasiruošusi padėti – neturintiems kompiuterio ar planšetinio, jį suteikia mokykla.

Taip pat, reikalingiausias priemones, tokias kaip mikrofonai, web kameros, kompiuteriai, ausinės, daugelis rekomenduoja įsigyti iš randam.lt už patrauklią kainą, greitai bei saugiai pristatant.

BIC

Tiek Šiaulių, tiek Panevėžio mokyklose mokiniams nustatomas tam tikras fizinis aktyvumas – kiekvieną savaitę prašoma atsiųsti įvykdytą veiklą. Galimas 10-13 kilometrų bėgimas, 25 tūkst. žingsnių ėjimas, 15 kilometrų įveikimas dviračiu, tačiau daugelis renkasi pagal savo aktyvumą. Laisvalaikio praleidimas, pasak kai kurių mokinių, praktiškai dingęs, kadangi pamokų temas tenka išsiaiškinti patiems savarankiškai, užduočių bei namų darbų atlikimui skiriama žymiai daugiau laiko, užtrunkama nuo ryto iki vėlaus vakaro.

Šiauliuose vis dar matomas jaunimas važinėjantis su riedlentėmis ir kitaip leidžiantis laiką, tačiau visi su kaukėmis.

Besiruošiantiems egzaminams pasunkėjęs mokymosi procesas atnešė nemažų iššūkių. Paklausus mokinių nuomonės ar yra pasirengę egzaminams, nesudvejodami atsako, jog iš dalies. Konsultacijų galimybė sumažėjo, dėl to sunkiau ruoštis egzaminams, padidėjo krūvis, kurį tenka savarankiškai įveikti. Žinoma, yra dalis mokinių, kurie teigia, jog jeigu buvo kaupiamos žinios visus tuos metus, tai egzaminai tikrai nebus neįveikiami.

Dar slegia nežinomybės jausmas dėl egzaminų organizavimo ir vykdymo, kas prideda papildomo streso, juk tai jiems vienas iš svarbiausių žingsnių link kuriamos ateities.

Mokiniai įsitikinę, jog visgi šiuo metu mokslo kokybė stipriai nukenčia – tiek mokytojai, tiek mokiniai pavargę nuo kompiuterių ekranų, o kai kuriems vis dar trūksta tinkamos programinės įrangos.

Sunkiau įsisavinti medžiagą, kai nėra gyvo kontakto su mokytoju, jo paaiškinimų, juk taip išlieka daugiau informacijos atmintyje.  Jeigu naudojate seną kompiuterį ar susiduriate su tam tikrais kompiuterio gedimais – serviso „TOPIS“ meistrai atskubės į pagalbą ir saugiai pašalins kompiuterio problemas. Skambinkite telefonu +370 620 35335 arba užsukite topis.lt.

Velykų šventimas, kaip kai kurie mokiniai teigia, ganėtinai niūrus, nebuvo jokio poilsio, kadangi teko ruošti namų darbus. Kiti nusprendė atsipūsti – šventė lygiai taip pat kaip visada, tik išlaikydami tam tikrą atstumą nei įprastai.

Visas šis mokymosi nuotoliniu būdu laikotarpis palietė ne vieną šeimą. Mokytojai praleidžia daug daugiau laiko pasiruošdami pamokai, jos dėstymas ne visada įvyksta sklandžiai ir pagal planą. Kad ir koks sunkus laikotarpis bebūtų, tiek mokytojams, tiek mokiniams ir tėvams, stengiamasi įveikti sunkumus ir visi su nekantrumu laukia karantino pabaigos.

Jei dar neturite reikalingų priemonių nuotoliniam mokymuisi randam.lt pasirūpins, kad rastumėte, ko jums būtiniausiai reikia – nuo kompiuterių iki web kamerų, ausinių ar mikrofonų.

Apsipirkite neišėję iš namų – viskas patogiai ir greitai!

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.