2 C
Panevėžys
Trečiadienis, 21 balandžio, 2021

Moksleiviai galės atsisakyti kai kurių pasirinktų brandos egzaminų

Abiturientams bus sudaryta galimybė atsisakyti pasirinktų egzaminų, sako Nacionalinės švietimo agentūros atstovė.

„Yra siūlymas ir sudaroma galimybė mokiniams, atsižvelgiant į tai, kad jie egzaminus rinkosi dar 2019 metais, artimiausiu metu, iki gegužės 18-osios dienos, atsisakyti pasirinktų brandos egzaminų, jeigu jų poreikio nėra svarstant apie būsimas studijas ar būsimą karjerą“, – penktadienį sakė Nacionalinės švietimo agentūros laikinoji direktoriaus pavaduotoja Asta Ranonytė.

Pasak jos, šiuo metu su savivaldybėmis vertinama, kaip užtikrinti reikalaujamą saugų atstumą.

„Nuo 14 kandidatų, kurie vienoje patalpoje turėtų laikyti egzaminus kaip būdavo anksčiau, yra sumažintas kandidatų skaičius iki devynių, siekiant užtikrinti saugumo ir sveikatos reikalavimus“, – sakė A. Ranonytė.

Tarp devynių kandidatų turės būti išlaikyti dviejų metrų atstumai. Jeigu egzaminas bus laikomas didesnėje patalpoje, kiekvienam asmeniui turi būti skirta dešimt kvadratinių metrų.

Egzaminų metu apsaugos priemonės bus privalomos tokiu atveju, jeigu šis nurodymas išliks kaip karantino reikalavimas.

„Jeigu bus reikalavimas galiojantis bendrai, kad viešoje erdvėje būtų naudojamos kaukės ir mūvimos pirštinės, tai galios ir brandos egzaminų vykdymo metu. Jeigu tokio reikalavimo nebebus, kandidatai galės pasirinkti ir savo nuožiūra į egzamino vykdymo centrą atvykti arba su įvardytomis apsaugos priemonėmis, arba be jų“, – sakė Nacionalinės švietimo agentūros atstovė.

Privalomas egzaminų skaičius nesikeis

Ministerija svarstė galimybę šiemet palikti tik vieną privalomą egzaminą vietoj dviejų ar jų apskritai atsisakyti, bet, pasak švietimo, mokslo ir sporto ministro Algirdo Monkevčiaus, nuspręsta nieko nebekeisti.

„Mes buvome gavę siūlymų svarstyti, ar nereikėtų šiek tiek supaprastinti galimybę užbaigti bendrojo ugdymo programą ir gauti brandos atestatą tiems abiturientams, kurie neplanuoja studijuoti aukštosiose mokyklose“, – sakė ministras.

Kad gautų brandos atestatą, abiturientai privalo išlaikyti lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą bei vieną pasirinktą egzaminą, tokia tvarka ir liks galioti.

„Buvo siūloma pasvarstyti, ar nereikėtų vieno, tarkime, egzamino ar iš viso jų nereikėtų, užtektų mokyklinių vertinimų. Mes su visais partneriais jau praeitą ir šią savaitę aktyviai tai svarstėme, išklausėme visų nuomones. (…) Įvertinę visas aplinkybes ir gavę visus pasiūlymus nusprendėme nieko nekeisti“, – sakė A. Monkevičius.

A. Monkevičius.

„Egzaminų grafikas sesijos paskelbtas, kokia tvarka buvo iki šiol, tokia ir galios toliau“, – pridūrė jis.

Egzaminų sesiją numatyta pradėti birželio 22 dieną, o baigti iki liepos 21-osios.

Moksleivius suskirsčius mažesnėmis grupėmis, jiems prižiūrėti reikės daugiau egzaminų vykdytojų, be to, procese neturėtų dalyvauti rizikos grupei dėl koronaviruso priklausantys asmenys, todėl numatyta, kad vykdytojais galės būti ne tik mokyklų darbuotojai.

„Tvarkos apraše yra įvardyta galimybė, kad į šį procesą, kuris yra tikrai ir atsakingas, ir reikalaujantis didelės kantrybės, galima būtų įtraukti ne tik mokykloje dirbančius asmenis“, – sakė A. Ranonytė.

Pirmasis stojimų į aukštąsias mokyklas etapas vyks iki rugpjūčio 18-osios, antrasis turėtų baigtis rugsėjo 4-ąją, o mokslo metus aukštosioms mokykloms siūloma pradėti dar po beveik dviejų savaičių.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Abiturientai gali dalyvauti nuotoliniame matematikos žinių patikrinime

confident-noyce

Dėl pandemijos brandos egzaminai nelengvės, bet į situaciją bus atsižvelgiama

confident-noyce

Laikantiems valstybinius brandos egzaminus parengtas papildomų pagalbos priemonių paketas

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau