Moksleiviai aktyviai rinkosi į LMS Panevėžio MSIC konferenciją

AutoriusJPFotoORGANIZATORIŲ

Lietuvos moksleivių sąjungos Panevėžio mokinių savivaldų informavimo centro MSIC vienijamų Panevėžio miesto bei rajono bendrojo ugdymo įstaigų mokinių savivaldų nariai bei atstovai rinkosi į Mokinių savivaldų konferenciją, kuri vyko Panevėžio Vytauto Žemkalnio gimnazijoje.

Konferencijos metu vyko ne tik darbo grupės bei pranešimai, tačiau moksleiviai kartu dalyvavo ir spalio mėnesio Vadovų klube, taip pat laiką leido socializacijoje, o po jos vyko ne tik grupės „6 rAktas“ koncertas, tačiau ir praėjusiais, 2019–2020 mokslo metais, vykusio mokinių savivaldų konkurso „Geriausia mokinių savivalda“ rezultatų paskelbimas, apdovanojimai ir LMS Panevėžio MSIC sėkmingo ir aktyvaus gyvavimo 6-erių metų sukaktis ir gimtadienio šventė.

Lietuvos moksleivių sąjungos Panevėžio mokinių savivaldų informavimo centras MSIC, vykdydamas šią konferenciją, siekė ne tik prisidėti prie bendrojo ugdymo įstaigose veikiančių mokinių savivaldų narių stiprinimo bei jų kompetencijų ir žinių gilinimo, tačiau ir susipažinti su daugelyje mokyklų pasikeitusiomis mokinių savivaldomis, taip pat pristatyti atsinaujinusią padalinio komandą bei visiems kartu prasmingai, įdomiai ir linksmai praleisti atostogų pradžios nuostabią popietę.

Konferencijoje atidarymo žodį tarę organizatoriai pasveikino susirinkusius dalyvius, o visai netrukus pakvietė visus į antrąjį šių mokslo metų Vadovų klubą, kurio metu savivaldos ne tik plačiau ir geriau prisistatė padalinio komandai bei vieni kitiems, tačiau ir diskutavo apie šiuo metu esančią situaciją jų mokyklose, siekiant užtikrinti koronaviruso prevenciją, taip pat apie ikimokyklinio ugdymo ypatumus ir jo ankstinimą, buvo pristatomos naujos idėjos ir galimybės savivaldų tobulėjimui skatinti, taip pat diskutuojama apie regioninę jaunimo politiką bei tikslingą jos formavimą, prisidedant kuo daugiau suinteresuotų grupių ir asmenų.

Po Vadovų klubo sekė pertrauka, o po jos dalyvių jau laukė kompetentingi lektoriai, Lietuvos moksleivių sąjungos mokymų vadovai Emilis Mikulskis ir Kamilė Šimonytė, kurie ne tik stengėsi atsakyti savivaldų nariams į kuo įvairesnius klausimus apie tikslingą funkcionavimą, bet ir duoti naudingų patarimų apie lyderystę, komandinį darbą, motyvaciją, tikslingą savivaldos veiklą bei kitas sritis. Susirinkę dalyviai klausėsi ir reflektavo apie naujai išgirstus patarimus, kuriuos stengsis pritaikyti jau artėjančiuose darbuose.

Po kelias valandas trukusių darbo grupių, dalyviai pietavo ir vaišinosi ne tik mūsų rėmėjų bei partnerių suteiktomis dovanomis ir užkandžiais, tačiau ir gardžiavosi vienomis skaniausių picerijos „Nr1 pica“ picomis, tad tariame „Ačiū“ jiems už suteiktas galimybes dienos eigoje pasistiprinti ir su naujomis jėgomis kibti toliau į darbus.

Pasibaigus darbo grupėms, dalyviai vėl rinkosi visi kartu į aktų salę ir klausėsi „Vilties arkos“ vadovo, evangelinės bažnyčios pastoriaus Ramūno Juknos pranešimo apie emocinę sveikatą, motyvaciją, vertybes bei savaime (ne)suprantamus dalykus mūsų kasdieniniame pasaulyje. Moksleiviai, atidžiai klausydamiesi pranešimo, žymėjosi jiems patikusias mintis, informaciją, kurią išgirdę ir patys diskutavo su lektoriumi bei kėlė jiems rūpimus klausimus.

Na, o vakaro kulminacija tapo socializacija, apdovanojimai bei nuostabus koncertas. Konferenciją aplankė mieste savo muzikiniu įvaizdžiu vis aktyviau besireiškianti ir populiarėjanti jaunų atlikėjų grupė „6 rAktas“, kuri padovanojo visiems susirinkusiems puikų ir triukšmingą koncertą bei maksimaliai gerą nuotaiką! O po jo suskubome paminėti mūsų, LMS Panevėžio MSIC, 6-ąjį padalinio gyvavimo gimtadienį, pjauti paruoštą tortą bei apdovanoti aktyviausias mokinių savivaldas, praėjusių mokslo metų Panevėžio miesto bei rajono ugdymo įstaigų mokinių savivaldų konkurso „Geriausia mokinių savivalda“ nugalėtojas. Po visus metus trukusio konkurso ir didelės intrigos, vertinant savivaldų pateiktus duomenis ir informaciją, jomis tapo – Panevėžio „Vilties“ progimnazijos MS (padėka už vieningai ir struktūriškai veikiančią mokyklos mokinių savivaldą), Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijos MS (padėka už reguliarų ir aktyvų įsitraukimą į LMS Panevėžio MSIC Vadovų klubus ir kitas veiklas), Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijos MS (padėka už aktyvų ir ilgalaikį mokyklos tradicijų puoselėjimą), Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos MS (III vieta), Panevėžio Vytauto Žemkalnio gimnazijos MS (II vieta) bei Panevėžio „Vyturio“ progimnazijos MS (I vieta).

Apdovanodami savivaldų atstovus negalėjome atsigrožėti mūsų partnerių ir rėmėjų paruoštomis dovanomis ir įsteigtais prizais, tad už visą tai dėkojame „Karalių dovanoms“, „Kalnapiliui“, gimtojo miesto radijo stočiai „Pulsas“, naujienų portalui „Jūsų Panevėžys“, Panevėžio miesto savivaldybei, kepykloms ir konditerijos įmonėms „Kęsto karališkas šakotis“, „Ramunės kepiniai“, „Ramygalos pyragai“, „Mamučiai“ bei „Cake to take“, kavinei „Kavos dėžutei“, kebabinei „Frydas“, FK „Ekranas“ esporto akademijai, aprangos ir avalynės parduotuvei „Devold“, užkandžiams „Taler“, kanceliarinių ir kitų prekių parduotuvei „Eurobiuras“, Panevėžio Atviram jaunimo centrui už visokeriopą pagalbą, „Panevėžio eglei“ už pagamintą išskirtinės išvaizdos tortą, Kauno technologijos universitetui už įsteigtas darbo priemones bei Panevėžio Vytauto Žemkalnio gimnazijos administracijai už suteiktas patalpas ir galimybę tokiu sudėtingu metu suorganizuoti šią konferenciją.

Praėjus dar vienam sėkmingam LMS Panevėžio MSIC komandos projektui, tikimės su visais dalyviais ir rėmėjais susimatyti jau kituose mūsų, LMS Panevėžio MSIC, renginiuose. Išties matome didelį poreikį šviesti moksleivius, stiprinti jų atstovaujamuosius organus jų bendruomenėse, suteikti naujas žinias ir pasidalinti naujomis galimybėmis, kurios ne visada ir ne visiems yra matomos ar girdimos. Tikimės, kad ši konferencija buvo puikus startas mokinių savivaldoms šiais metais, siekiant prisiminti ir įsitikinti, kokie gi yra jų tikrieji tikslai ir funkcijos, geriau susibendrauti vieniems su kitais bei pasisemti naujų žinių ir gerųjų patirčių ateities veikloms ir sprendimams. Didžiuojamės, jog galime sutelkti ir įkvėpti vieni kitus bendriems tikslams ir keisti mūsų visų kasdienybę dirbdami išvien!


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Moksleivių atstovavimas – realybė, siekis ar tik svajonė?

confident-noyce

Panevėžio moksleiviai kviečiami išbandyti naujas savanorystės galimybes

confident-noyce

Gabiems Panevėžio mokiniams – dar daugiau galimybių

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau