Modernizuoti daugiabučio namo šilumos punktą – galimybė taupyti

AutoriusDAIVA PAULASKIENĖFotoBNS

Siekiant šilumą naudoti kuo efektyviau, ypač aktuali daugiabučių namų senų šilumos punktų su elevatoriniais mazgais renovacija.

Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) paskelbė naują kvietimą teikti paraiškas daugiabučių namų šildymo ir karšto vandens sistemų pertvarkymui – modernizavimui. Pagal šį kvietimą daugiabučių namų gyventojai, nusprendę modernizuoti savo namų šildymo ir karšto vandens sistemas, galės pasinaudoti 30 proc. valstybės parama.

Pastato šildymo ir karšto vandens sistemos modernizavimas – elevatorinio šilumos punkto pakeitimas į naują automatizuotą šilumos punktą, įrengiant karšto vandens ruošimo įrenginį su automatiniu temperatūros reguliatoriumi, balansinių ventilių įrengimas pastato šildymo ir karšto vandens sistemose, individualios šilumos apskaitos įrengimas kiekviename bute (patalpoje) prie kiekvieno šildymo prietaiso ir kitos priemonės, suteiksiančios gyventojams galimybes individualiai reguliuoti šilumos naudojimą ir net apskaičiuoti bute sunaudotus šilumos kiekius.

Taigi, šiuo metu sudarytos geros sąlygos gauti paramą ir pakeisti atviros sistemos ( kai tas pats karštas vanduo tiekiamas į namo šildymo ir karšto vandens sistemą iš šilumos šaltinio – miesto katilinės) pasenusius šilumos punktus, įsirengiant modernius šilumos reguliavimo įrenginius. Įrengus modernų automatizuotą šilumos punktą, gyventojai turės galimybes automatiškai iš šilumos punkto reguliuoti ir namo šildymo sistemos darbą, ir ruošti reikiamos temperatūros karštą vandenį.

Pateikiame keletą pavyzdžių apie atviros sistemos šilumos punktų trūkumus, lyginant šilumos sąnaudas patalpų šildymui tokiuose pat  Panevėžio daugiabučiuose namuose  pagal vienintelį požymį: 1. kai namo šilumos punktas šiuolaikinis su automatika (uždara sistema, kai karštas vanduo ruošiamas namo individualiame šilumokaityje) ir, 2. kai namo šilumos punktas senos konstrukcijos, be jokio karšto vandens temperatūros reguliavimo (atvira sistema), su rankiniu šildymo kokybės reguliavimu. Lentelėje pateikti pavyzdžiai rodo, kiek šilumos ir pinigų sutaupė daugiabučių namų su modernizuotais šilumos punktais gyventojai per visą šildymo sezoną.

Butų skaičius name, vnt.

Automa-tizuotas  šilumos punktas

Šilumos sunaudojimas šildymui, MWh/ per šildymo sezoną

Išlaidos šildymui, Eur/per šildymo sezoną

Sutaupymai, Eur/per šildymo sezoną

Dariaus ir Girėno g. 20

75 taip 238 12600 4700

Dariaus ir Girėno g. 22

75

ne 327 17300

Liepų al. 15A

32 taip 88 4700

3500

Liepų al. 13A

32 ne 155 8200

Molainių g. 86

45 taip 183 9700 1600

Molainių g. 88

45 ne 214 11300

Vilniaus g. 18

60 taip 207 11000

4200

Vilniaus g. 20

60 ne 287 15200

Parko g. 85

30 taip 124 6600 1300
Parko g. 87 30 ne 147 7900

Informacija apie šilumos sąnaudas visuose daugiabučiuose namuose pateikiama AB „Panevėžio energija“ interneto svetainėje.

Atsižvelgiant į šiuos akivaizdžius modernizuoto šilumos punkto naudos pavyzdžius, kviečiame miesto daugiabučių namų gyventojus, kurių namuose dar vis yra senos konstrukcijos šilumos punktai, dar kartą apsvarstyti namo šilumos punkto modernizavimo galimybę ir pasinaudoti mažosios renovacijos programos suteikiama lengvata. Nusprendus modernizuoti namo šildymo ir karšto vandens sistemą, reikėtų kreiptis į BETA.

Daugiau informacijos čia.


1 komentarai

Marina 2021-10-03 09:20 at 09:20

Tikrai taip, pasidomėkite plačiau kaunoenergija.lt puslapyje, šilumos punkto modernizavimas mūsų namo bendrijai sutaupo daug pinigų kiekvieną mėnesį. Geriausias kada nors priimtas sprendimas…

Atsakyti

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Balandį šilumos kaina panevėžiečiams bus mažesnė

confident-noyce

„Panevėžio energija“ Rokiškyje investuoja į šilumos ūkį

confident-noyce

Vasario mėnesio mokėjimai už šildymą panevėžiečiams mažesni nei sausį

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau