Modernaus meno festivaliui „Keturiese“ jau 20 metų

Modernaus meno festivaliui „Keturiese“ jau 20 metų

Loreta KUBILIŪNIENĖ / Organizatorių nuotr.

Ramygalos kultūros centre vyko 20-asis šalies modernaus meno festivalis-konkursas „Keturiese“. Šio festivalio idėją sumanė Panevėžio rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiasis specialistas Remigijus Vilys, norėdamas rasti vietą kolektyvams, kurie neatitinka įprastų vieno žanro kolektyvo rėmų.

Šiais metais festivalyje dėl originaliausio, moderniausio, artistiškiausio, profesionaliausio ir Didžiojo prizo kolektyvo vardo rungėsi dešimt šalies kvartetų. Juos vertino profesionalai, vertinimo komisijos nariai: Edita Sargautytė – Panevėžio Vytauto Mikalausko menų mokyklos dainavimo mokytoja, metodininkė; Ramunė Buterlevičienė – Panevėžio rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyresnioji specialistė; Gvidas Vilys – etnomuzikologas, humanitarinių mokslų daktaras, Pasvalio savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas; Antanas Pocius – Panevėžio rajono mero pavaduotojas, daugiametis festivalio vertinimo komisijos narys.

BIC

Kiekvienas metais festivalis siūlo temą. Kolektyvui, savo pasirodymu išreiškusiam temą, skiriamas papildomas balas. Šių metų „Keturiese“ tema – uždraustas vaisius saldesnis. Galbūt pamanėte, jog tai apie politiką? Ne. Nors gal ir apie ją. Pirmas uždraustas vaisius nubloškė žmoniją į žemę. Nesustabdomas žmogaus troškimas pažinti, sulaužyti taisykles, atnešė ne tik kančias, bet ir pažinimą. Ir progresą. Kažkada mums draudė kalbą, mes ją išlaikėme, mums draudė lietuvišką raštą, atėjo knygnešiai, mums draudė LAISVĘ, mes dėl jos kovojome.

Festivalį tradiciškai vedė keturi meno artistai – Audronė Palionienė, Karolina Raziūnienė, Algimanta Balakauskienė ir Virginijus Kazlauskas, nukeldami žiūrovus į tobulą ateitį, kurioje vienintelis leidžiamas narkotikas yra šokoladas, bet obuoliai vis dar lieka uždraustais vaisiais. Jie gundė vienas kitą ir žiūrovus, žaismingai pristatydami pasirodysiančius kolektyvus. Sceninės raiškos studijos merginos, virtę blizgančiomis rojaus paukštėmis, šokiu kūrė nežemišką nuotaiką, o šmaikštūs aktorių dialogai ne tik linksmino publiką, bet ir vertė susimąstyti.

Kaip visada veikė improvizuota kavinė, kurią kava aprūpino UAB „Kavos pupa“, o joje dirbo jaunimo savanoriai. Savo pasirodymus publikai pateikė trys Panevėžio rajono kultūros centrų kolektyvai, Šiaulių, Panevėžio, Kelmės, Vilniaus, Ukmergės, Radviliškio savivaldybių kvartetai. Dailininkų trio šiemet surengė performansą, čia pat scenoje jungtis į kvartetą pavadinę vicemerą Antaną Pocių, kuriam po nusilenkimo publikai teko užduotis sudaužyti uždraustą vaisių. O tai tikrai nebuvo lengva, bet pažirę konfeti ir saldainiai nudžiugino ir žiūrovus, ir atlikėjus.

Didžiojo prizo laimėtoju vienbalsiai pripažintas „Acroyoga“ kvartetas iš Vilniaus, vadovas Tumas Navickas, ne tik nustebinęs muzikiniais instrumentais ir improvizacija, bet ir žmogaus kūno galimybėmis. Moderniausio kolektyvo vardą pelnė kvartetas „Astraja“ iš Panevėžio, vad. Rolandas Seilius; originaliausiu kvartetu pripažintas Radviliškio miesto kultūros centro kvartetas „Baltas sapnas“, vad. Rasa Atkočiūnienė; profesionaliausiu kvartetu – Raguvos kultūros centro kolektyvas „Čia ir dabar“, vad. Rima Žudienė; artistiškiausiu – Šiaulių kvartetas „Kojom į priekį“, o jų vadovas Arūnas Banys net atsiųstoje dalyvio anketoje nurodė, jog atstovauja ūkininkams iš kaimo ir jo vardas Jonelis Grybė.

Dar vienas festivalis praėjo, tikimės, kad jų bus dar daug, kaip sveikinimo kalboje sakė Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis – ne kiekvienas renginys išlaiko pavadinimą net dvidešimt metų. O kultūros centro kolektyvas džiaugiasi, kad sunkus darbas užaugino tikrai puikų reginį, kuriuo džiaugėsi ir žiūrovai, ir dalyviai.

Ir pabaigai dalyvės Emilijos Vėberienės iš Ukmergės žodžiai: „Dėkojame už priėmimą, renginį, vedančiuosius ir baltus angeliukus. Viskas buvo tobula! Nepaprastai gražus vaizdas ilgam išliks atmintyje, tiesiog sunku patikėti, kad per dvi valandas galima pamatyti tiek daug gražaus. Jūsų komanda pranoko konkurso dalyvius. Geros jums kloties, sveikatos, prasmingų sumanymų!“

Paroc

Mano namukas

Dima Bilan

Modelis

Dizainas

PIC

1 KOMENTARAS

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.