13.7 C
Panevėžys
Trečiadienis, 11 rugsėjo, 2024

Mobiliosios medikų komandos skundžiasi per dideliu krūviu

AutoriusJūratė Anilionytė (LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt)FotoRimvydas ANČEREVIČIUS

COVID-19 sergančius rizikos grupės asmenis lanko mobiliosios medikų komandos. Šeimos gydytojų atstovai tokias komandas vertina dviprasmiškai, esą jie ir taip apkrauti darbu, mažesnėse įstaigose sunku jį organizuoti. Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) atstovai sako, problemų atsiranda, nes didžioji dalis savivaldybių nusprendė, kad tokias komandas kuria kiekviena gydymo įstaiga atskirai.

Raseinių pirminės sveikatos priežiūros centro medikai mobilioje komandoje dirbo dvi savaites ir sulaukė šešių iškvietimų. Tokias komandas pasikeisdamos buria visos Raseinių rajono pirminės sveikatos priežiūros įstaigos.

Jos lanko koronavirusu užsikrėtusius gyventojus, kurie serga lėtinėmis ligomis, nėščiąsias, 65-erių ir vyresnius žmones. Komanda iškvietimų laukia namuose.

„Mūsų laimei, tikrai nebuvo daug tų iškvietimų, mes galėjome kažkiek save mobilizuoti ir susitvarkyti. Bet tikrai aš manau, kad yra tokių įstaigų, kuriose dirba, tarkime, labai mažai šeimos gydytojų ir jei vienas išeina į nuotolinį darbą tiktai, jau tada yra tikrai sunku“, – Raseinių pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Violeta Užringienė.

Savivaldybėms suburti bent vieną mobilią komandą, kurioje dirba šeimos gydytojas, slaugytojas ir jo padėjėjas, SAM nurodė lapkritį. Ministerijos duomenimis, dauguma savivaldybių nusprendė, kad tokias komandas suburs kiekviena pirminės sveikatos priežiūros įstaiga atskirai.

„Norėjosi, kad tą mobiliųjų komandų veiklą vykdytų ne kiekviena poliklinika, ne kiekvienas kabinetas, o tai vykdytų savivaldybėje numatytas, paskaičiuotas tam tikras mobiliųjų komandų skaičius, kiek jų reikia ir aptarnautų visas gydymo įstaigas“, – aiškina SAM darbuotoja Rasa Biekšienė.

„Kurie turi galimybę, važiuoja ir suformavo tas komandas – didesnės poliklinikos, privačios klinikos, daugiau turinčios gydytojų. Važiuoja, kai kurie mato naudą, kiti ne. Vertinimas yra įvairiapusis, negaliu sakyti, kad džiaugiamės, nes didžiąja dalimi negauname ir apsaugos priemonių, tiesiog savo naudojam, bet važiuojam, ligonių kasos bent moka“, – sako Šeimos gydytojų profsąjungos atstovė Toma Kundrotė.

Pasak SAM atstovės, papildomų tyrimų nereikia, mobilios komandos įkurtos siekiant mažinti krūvį ligoninėse ir greitosios medicinos pagalbos stotyse.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

NVSC: šią vasarą sergamumas koronavirusu Lietuvoje didesnis nei pernai

confident-noyce

PSO: b raupai nėra naujasis COVID-19

confident-noyce

SAM siekia perimti COVID-19 skiepų registracijos sistemą, nesutaria su įmone

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau