„Minties“ gimnazistai viešėjo Panevėžio miesto apylinkės teisme

„Minties“ gimnazistai viešėjo Panevėžio miesto apylinkės teisme

Rasa ŠIRMULIENĖ / Organizatorių nuotr.

Panevėžio „Minties“ gimnazijos mokiniais dalyvavo edukaciniame užsiėmime Panevėžio apylinkės teisme. Moksleivius maloniai pasitiko ir priėmė Irma Gritėnienė, Panevėžio miesto apylinkės teismo pirmininko padėjėja (ryšiams su žiniasklaida ir visuomene) ir teisėjų padėjėja Rasa Šinkūnaitė.

Jos aprodė pastatą, nuvedė į baudžiamųjų bylų nagrinėjimo salę, pristatė teismo salėje privalomus atributus, kalbėjo apie sąžiningumą, atsakomybę bei skirtingas bylų rūšis, kuo jos skiriasi ir kaip klasifikuojamos. Taip pat Panevėžio miesto apylinkės teisme su moksleiviais susitiko teisėja Rita Bilevičienė.

Mokiniams buvo labai įdomu sužinoti apie teisėjo profesiją, kokie reikalavimai bei kriterijai yra privalomi norint tapti teisėju, kas jį skiria, kokia darbo diena ir veiklos. Taip pat gyvai galėjome pačiupinėti teisėjo regalijas, o ir pati teisėja atėjo su mumis susitikti apsivilkusi mantija ir įėjus ir išeinant pagal komandą atsistojome kaip kad būna vykstant bylų nagrinėjimo procesui. Gimnazistai netgi gavo prizų už aktyvų dalyvavimą edukacinėje veikloje – atsakinėjimą į klausimus bei klausimų pateikimą teisėjai.

BIC

Taip pat turėjome galimybę apsilankyti archyve: parodė bylas, sakė, kad per metus apie 14 000 bylų yra patalpinama, pristatė bylų saugojimo bei archyvavimo taisykles bei terminus, sužinojome, kad yra ne tik „popierinių“, bet ir elektroninių bylų.

Be to, dar turėjome unikalią progą apsilankyti specialiose apsaugos darbuotojų saugomose kamerose, kur nusikalstamą veiką įtariamai atlikę žmonės laukia bylų nagrinėjimo proceso pradžios.

Taip pat maloniai buvome pakviesti kai visiems bus 16 metų stebėti bylų nagrinėjimo procesą ir atsiradus norinčių įgyti teisėjo, prokuroro ar kitą su teise susijusią specialybę grįžti besimokant 11 ar 12 klasėje . Labai džiaugiamės įdomia edukacija netradicinėje erdvėje, naudingą informaciją bei malonų priėmimą.

AIK

H2Auto plovykla

Mano namukas

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.