Ministrė: mokytojų atlyginimų lėšos savivaldybėms auga vidutiniškai 12 procentų

J. Petrauskienė.

Mokytojų atlyginimui skirtos lėšos savivaldybėms auga vidutiniškai 12 procentų ir jokių prielaidų neišmokėti mokytojams atlyginimų nėra, sako švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

„Jokių prielaidų neišmokėti mokytojams atlyginimų nėra, todėl, kad darbo užmokesčio fondas yra pasiekęs visas mokyklas ir mokyklos jau šiandien turi pakankamai lėšų atlyginimams išmokėti“, – antradienį Seime pristatydama perėjimą prie etatinio mokytojų apmokėjimo modelio sakė J. Petrauskienė.

„Visoms savivaldybėms biudžetas, skirtas mokytojų darbo užmokesčiui auga, vidutiniškai 12 procentų, ir melaginga teigti, kad jis auga tik mokykloms regionuose“, – pažymėjo ministrė.

Ji taip pat tvirtino, kad dalies pedagogų nepasitenkinimą sukėlusią pertvarką dar anksti vertinti – sėkminga buvo ji ar ne, kol pati reforma tik įsibėgėja.

„Atidžiai sekame situaciją, kas įvyko per pirmą mėnesį, ir kas jokiu būdu beleidžia matuoti pertvarkos sėkmės ar nesėkmės, nes pertvarka dar tik įsibėgėja. (…) Šiandien matome, kad daugelis šalies mokyklų yra pasirašiusios sutartis su pedagogais, yra visiškai pasirengusios etatiniam apmokėjimui, pasitvirtino darbo apmokėjimo sistemas ir baigia išmokėti mokytojams atlyginimus“, – sakė ministrė.

Ji pažymėjo, kad savivaldybės kasmet patvirtina lėšų paskirstymą mokykloms, ir šiuo atveju situacija, kai pinigai dar nepatvirtinti, nesiskiria nuo pernykščių ar užpernykščių metų. Taip pat ministrė teigė, kad darbo užmokesčio fondas yra pasiekęs mokyklas ir jos turi lėšų atlyginimams išmokėti.

„Kiekvienais metais savivaldybių tarybos mokyklų finansavimo paskirstymą patvirtindavo rugsėjo pabaigoje, tas vyksta ir dabar, mūsų duomenimis, 46 savivaldybės jau yra pasitvirtinusios, 14 savivaldybių laukia to patvirtinimo, nes yra derinamos tarybų susitikimų datos“, – sakė J. Petrauskienė.

Vertinti kritikuojamą reformą ji taip pat siūlė sulaukus detalių skaičių dėl mokytojų kaitos, pedagogų atlyginimų ir pnš. Konkrečius kaičius Seimui ji žadėjo patiekti spalio–lapkričio mėnesiais.

Nuo rugsėjo įsigaliojusi etatinio apmokėjimo tvarka kelia sąmyšį ir nuvilia dalį pedagogų.

Pagal naują modelį, nuo rugsėjo pamokinį mokytojų apmokėjimą pakeitė valandinis apmokėjimas – mokytojo etatą sudaro 1512 valandų per metus. Mokytojo darbo laikas skirstomas į tris dalis: kontaktinės valandos, t. y. pamokos, pasirengimas joms bei darbas bendruomenei.

Švietimo ir mokslo ministerija teigia, kad etatinis mokytojų darbo apmokėjimas leis sureguliuoti pedagogų darbo krūvius ir atlyginti už visus darbus mokyklos bendruomenei. Numatyta, kad mokytojo etate darbas bendruomenei galės sudaryti iki pusės visų valandų skaičiaus per metus, pirmuosius dvejus darbo metus – iki 40 proc. visų valandų.

Etatinį mokytojų apmokėjimą planuojama įvesti dviem etapais: nuo 2018 ir 2019 metų rugsėjo mokytojams palaipsniui daugės apmokamų ne tiesiogiai pamokų vedimui skirtų valandų.

Valandoms už papildomus darbus atlyginti nuo 2018 metų rugsėjo 1 dienos iš valstybės biudžeto skiriama 17,4 mln. eurų. Iš viso naujam mokytojų darbo užmokesčio modeliui įvesti iš valstybės biudžeto numatoma skirti 95 mln. eurų.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Švietimo ministerija siekia per dvejus metus parengti 800 naujų mokytojų

confident-noyce

A. Bilotaitė nedetalizuoja informacijos apie galimus migrantų ryšius su teroristais

confident-noyce

Ministrė: pakeitus sporto finansavimą, jis gautų daugiau lėšų

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau