Ministrė M. Navickienė: jaunimas turi dalyvauti priimant jiems aktualius sprendimus

AutoriusJPFotoEK
M. Navickienė.

Jaunimo padėtis darbo rinkoje, įtraukimas į sprendimų priėmimo ir politikos formavimo procesus, galimybės turėti pilietines erdves – šie ir kiti klausimai svarstyti Europos Sąjungos Švietimo, jaunimo, kultūros ir sporto tarybos posėdyje Briuselyje, kuriame dalyvavo Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

„Džiaugiuosi, kad diskusijos jaunimo tematika ir idėjų generavimas vyksta ne tik tarp jaunimo ir nevyriausybinių organizacijų atviruose jaunimo centruose, bet ir politikų susitikimuose. Tai reiškia, kad jaunimas mums rūpi, kad jaunimas yra ne tik mūsų šalių, bet ir viso pasaulio ateitis. Svarbu, kad jaunimas turėtų laisvę išsakyti savo idėjas ir siūlymus dėl jaunimo politikos formavimo ir gerinimo, kad aktyviai dalyvautų priimant jauniems žmonėms aktualius sprendimus“, – sakė ministrė M. Navickienė.

Taryboje buvo pritarta Rezoliucijai dėl 8-ojo ES jaunimo programos ciklo rezultatų. Rezoliucijoje akcentuojama būtinybė užtikrinti Europos jaunimo dialogo tęstinumą tiek Europiniu, tiek ir nacionaliniu lygmeniu. Europos jaunimo konferencijos turėtų užimti svarbią vietą skatinant dialogą tarp sprendimų priėmėjų ir jaunų žmonių. Rezoliucija valstybės narės kviečiamos stiprinti dialogo tarp jaunų žmonių ir sprendimų priėmėjų procesą, suprasti nacionalinių darbo grupių svarbą ir naudą, suteikti jauniems žmonėms grįžtamąjį ryšį. Taip pat patvirtinta rezoliucija dėl 2022-2024 m. ES jaunimo strategijos darbo plano. Remiantis jame numatytais prioritetais, Lietuva formuos jaunimo politiką ir įsitrauks rengiant nacionalinį jaunimo politikos planą.

Pritarta Europos Sąjungos jaunimo strategijos 2019-2021 m. įgyvendinimui. Pabrėžiama, kad būtina toliau stiprinti jaunimo dalyvavimą, remti ES jaunimo dialogo įkvėptus procesus ir iniciatyvas už ES ribų, pavyzdžiui, Rytų partnerystėje arba Vakarų Balkanuose, siekiant įtraukti, sujungti ir įgalinti jaunimą. Ministrė Monika Navickienė atkreipė dėmesį į situaciją Baltarusijoje, kur ribojama jaunimo žodžio ir saviraiškos laisvė.

Ministrė M. Navickienė dalyvavo politiniuose debatuose „Jaunimo pilietinių erdvių, palengvinančių prasmingą jaunimo dalyvavimą, išsaugojimas ir kūrimas“.

„Pilietinių erdvių kūrimas, darbas su jaunimu ir neformaliomis jaunimo grupėmis – mums turi tai rūpėti. Labai svarbu užtikrinti, kad jauni žmonės turėtų prieinamas, atviras erdves, kuriose galėtų laisvai kurti, veikti, diskutuoti visuomenei svarbiais klausimais ir dalyvautų priimant sprendimus. Kartu reikia derinti tradicines ir inovatyvias, jaunimui patrauklias, dalyvavimo priemones, pavyzdžiui, mobiliąsias aplikacijas. Ne mažiau svarbu skatinti darbo su jaunimu paslaugų tinklo plėtrą regionuose. Lietuvoje veikiantis Jaunimo biuras, kuris atstovauja ir surenka jaunuolių nuomonę savo gyvenamoje savivaldybėje, galėtų būti pilietinės erdvės atitikmuo“, – diskusijoje sakė ministrė M. Navickienė.

Pasak ministrės M. Navickienės, būtų gerai sulaukti ir privačių iniciatyvų. Siekiant tai skatinti, organizuojami renginiai, idėjų konkursai ir pan., kuriais valstybės institucijos kviečia privačias iniciatyvas prisidėti prie jaunų žmonių dalyvavimo sprendimų priėmime.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

VTEK nusprendė netirti galimų A. Bilotaitės interesų perduodant „Pušyno“ sanatoriją

confident-noyce

Teisingumo ministrė su VLKK vadovu aptars originalią pavardžių rašybą dokumentuose

confident-noyce

A. Bilotaitė su pareigūnų profsąjungomis aptars policijos valdymo sistemos pertvarką

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau