-0.8 C
Panevėžys
Šeštadienis, 20 balandžio, 2024

Ministrė J. Petrauskienė: jaučiu atsakomybę už reformas

J. Petrauskienė.

Švietimo ir mokslo ministrė teigia jaučianti atsakomybę dėl vykdomų reformų sistemoje. Taip Jurgita Petrauskienė atsakė į klausimą dėl dalies politikų ir kai kurių streikuojančių mokytojų raginimų trauktis iš posto.

Ministrė šeštadienį apsilankė ministerijos patalpose, kuriose įsikūrę keliolika streikuojančių mokytojų. Čia kilo audringa diskusija dėl derybų mokytojų etatinio apmokėjimo ir algų kėlimo klausimais. Mokytojai planuoja ir artimiausias naktis praleisti ministerijoje.

„Aš jaučiu didelę atsakomybę už vykdomas sudėtingas reformas. Jeigu jos būtų įvykdytos prieš 10 metų, kaip tai įvyko Suomijoje, kitose šalyse, kurių švietimo sistemomis mes žavimės, mes nebūtume situacijoje, kurioje šiandien esame (…) Šiandien kalbamės apie etatinį mokytojo apmokėjimo modelį, jis buvo rengtas Lietuvoje, berods, nuo 2007 metų, bet nebuvo priimtas, nes nebuvo rasta valios ir sutarimo“, – žurnalistams po diskusijos šeštadienio pavakare sakė ministrė.

Ji teigia, kad pirmadienį susitiks su profesinių sąjungų atstovais aptarti tobulintinų klausimų, o vėliau bus rengiami reikalingi teisės aktai.

„Visi pripažįsta, kad modelis yra tobulintinas (…) Mes esame išsiuntę visų profesinių sąjungų atstovams, nes čia su mumis yra tik vienos profesinės sąjungos atstovai ir mokytojai, yra dar keturios kitos. Laukiame visų išsakytų minčių, ar jie pritaria tiems siūlymams. Su jais susitiksime pirmadienį ir rengsime tuos teisės aktus, kad modelis veiktų“, – aiškino ministrė.

Streikuojančių mokytojų lyderis Švietimo darbuotojų profsąjungos pirmininkas Andrius Navickas negailėjo kritikos ir ministrei, ir ministerijai.

„Akivaizdu, kad šis žmogus negali vesti derybų, trūksta gebėjimų girdėti, spręsti, rengti. Tai juk ministerija yra tas generatorius, kuris turėtų teikti siūlymus, parengti projektus, o ne rašyti protokolą, kad susitarsime dėl aiškumo (…) Jie turi parengti etato struktūros konkrečiam dalykui projektus“, – po diskusijos sakė A. Navickas.

Šeštadienį į ministeriją atvyko ir diskusijoje dalyvavo Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Eugenijus Jovaiša, taip pat Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko pavaduotojas Tomas Tomilinas.

Premjeras Saulius Skvernelis pirmadienį kviečiasi visas švietimo profsąjungas aptarti jų reikalavimų.

Vyriausybė taip pat inicijavo parlamentinių partijų susitarimą dėl švietimo sistemos gerinimo.

Jos duomenimis, visiems A. Navicko profsąjungos reikalavimams įgyvendinti reikėtų beveik 300 mln. eurų, o vien mokytojų atlyginimų koeficientų didinimas kainuotų maždaug 130 mln. eurų.

Pasak ministro pirmininko, naujas partijų susitarimas apimtų 2020–2025 metus, tačiau A. Navicko profsąjunga papildomo finansavimo mokytojų algoms ir kitiems dalykams tikisi jau kitąmet.

Dalies mokytojų streikai tęsiasi jau trečią savaitę.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

A. Bilotaitė kritikuoja G. Nausėdos sprendimą pranešti apie įtariamųjų sulaikymą Lenkijoje

confident-noyce

M. Navickienė nesvarsto galimybės ŠMSM vadovauti iki kadencijos pabaigos: būtų sudėtinga vykdyti dvejas funkcijas

confident-noyce

Graikijos žurnalistai surengė streiką dėl per mažų atlyginimų ir augančių išlaidų

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau