Ministras: socialinės įmonės turėtų įdarbinti kuo daugiau neįgaliųjų

Ministras: socialinės įmonės turėtų įdarbinti kuo daugiau neįgaliųjų

Sniegė BALČIŪNAITĖ (BNS) / Pixabay.com nuotr.

Socialinės įmonės ateityje visą ar bent 75 proc. pelno turėtų investuoti į plėtrą, teigia socialinės apsaugos ir darbo ministras. Pasak Lino Kukuraičio, tokiu būdu būtų įdarbinama kuo daugiau neįgaliųjų. 

„Pelno apribojimas iki 75 proc., o gal net ir viso pelno reinvestavimas skirtas tam, kad valstybės dotacijos būtų tam, kad kiek galima daugiau neįgaliųjų būtų įdarbinta“, – Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitete svarstant naują socialinių įmonių veiklos ir rėmimo tvarką, teigė Linas Kukuraitis.

Tai numato nauja socialinių įmonių veiklos ir finansinės paramos tvarka. Socialinių įmonių įstatymas nurodo, kad ne mažiau kaip 75 proc. jų grynojo pelno turi būti naudojama į darbo rinką grąžinti neįgaliuosius bei skatinti jų socialinę integraciją.

BIC

Lietuvos neįgaliųjų forumo administracijos direktorė Henrika Varnienė, be kita ko, siūlo uždrausti socialinėms įmonėms dalyvauti viešuosiuose pirkimuose, kaip padarė Ispanija.

H. Varnienė taip pat norėtų, kad šios įmonės viešai skelbtų savo balansus.

„Tada matytume, kiek skiria konkrečių žmonių subsidijuojamų darbo vietų išlaikymui, kiek išleidžia reprezentacijai“, – siūlė Neįgaliųjų forumo atstovė.

Pasak Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkės Rimantės Šalaševičiūtės, dabar Lietuvoje veikia 177 socialinės įmonės: 155 uždarosios akcinės bendrovės, 17 viešųjų įstaigų, 3 individualios įmonės bei po vieną mažąją bendriją ir akcinę bendrovę.

Skaičiuojama, kad Lietuvoje dabar yra 300 tūkst. žmonių su negalia, iš jų 159 tūkst. – darbingo amžiaus, o dirba 47,7 tūkst.

Metinis socialinių įmonių pelnas siekia 25 mln. eurų.

AIK

H2Auto plovykla

Mano namukas

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.