Ministras siūlo branginti žvejybos leidimus, leisti nemokamai žvejoti iki pilnametystės

Ministras siūlo branginti žvejybos leidimus, leisti nemokamai žvejoti iki pilnametystės

Milena ANDRUKAITYTĖ (BNS) / Pixabay.com nuotr.

Aplinkos ministras „valstietis“ Kęstutis Mažeika siūlo maždaug euru branginti žvejybos leidimus, taip pat leisti nemokamai žvejoti iki pilnametystės.

Mėgėjų žvejybos įstatymas šiuo metu nemokamai žvejoti leidžia asmenims iki 16 metų, pensininkams ir neįgaliesiems. K. Mažeika siūlo, kad jaunuoliai tokią teisę turėtų iki 18 metų.

„Jaunuoliai iki 18 dažnai dar neturi savo pajamų, yra moksleiviai. Be to, mažėjantis žvejų skaičius rodo, kad reikia daryti pokyčius, nes jaunimas nenoriai renkasi žvejybą, dėl šiuolaikinių technologijų juos į gamtą ištraukti sudėtinga“, – BNS sakė ministras.

BIC

Siūloma, kad pataisos įsigaliotų nuo gegužės 1-osios.

Jos taip pat leistų nemokamai žvejoti daugiau Nemuno deltos gyventojų. Regioninio parko teritorijoje yra apie 2000 gyventojų. 1460 iš jų gyvena Rusnės seniūnijoje, apie 500 – kitose seniūnijose.

Nemokama žvejyba regione šiuo metu leidžiama tik Rusnės seniūnijos gyventojams. Pasak K. Mažeikos, taip dalis tos pačios saugomos teritorijos gyventojų nepagrįstai diskriminuojami.

Pagal projektą, nemokama žvejyba būtų leidžiama visiems, deklaravusiems gyvenamąją vietą Nemuno deltos regioniniame parke – į šią teritoriją dar patektų dalis Juknaičių, Kintų, Saugų, Šilutės seniūnijų.

Pataisomis taip pat maždaug euru brangsta žvejybos leidimai. K. Mažeika sako, kad „tai daugiau apvalinimo skaičius“.

„Bet ir diskusijose su žvejais yra išsakytas lūkestis, kad, jei daugiau sumokėtų, galėtume daugiau lėtų skirti aplinkosaugai, tam pačiam įžuvinimui“, – teigė K. Mažeika.

Mėgėjų žvejybos leidimo valstybiniuose vandens telkiniuose kainą siūloma kelti nuo 1,4 iki 2 eurų dviem paroms, nuo 5 iki 6 eurų mėnesiui ir nuo 14 iki 15 eurų metams.

Žvejybos leidimas limituotos žvejybos telkiniuose parai brangtų nuo 2,5 iki 3 eurų, savaitei – nuo 8 iki 10 eurų, mėnesiui – nuo 14 iki 20 eurų, privačiuose telkiniuose, lašišų ir šlakių limituotai žvejybai – nuo 14 iki 15 eurų parai.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.