Ministras: mokslo metų trumpinti neketinama

Ministras: mokslo metų trumpinti neketinama

Ramūnas JAKUBAUSKAS (BNS) / BNS nuotr.

A. Monkevičius.

Mokslo metų trumpinti neketinama, po susitikimo su savivaldybių atstovais ir mokyklų bendruomene antradienį pareiškė švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

„Turime įgalinti daugiau savivaldybių, mokyklų kūrybiškai ir drąsiai ieškoti geriausių sprendimų, galima intensyvinti pamokas, kitaip jas skaičiuoti, nereiškia, kad vienodu metu reikia baigti mokslo metus. Nesiblaškysime – žingsnis į priekį, žingsnis atgal – trumpinant ar dar kažką, reikia stabilumo“, – žurnalistams sakė švietimo ministras.

Jis dalyvavo tik susitikimo pradžioje, vėlesnėje diskusijos dalyje su savivaldybių atstovais ir mokyklų bendruomene A. Monkevičius būti negalėjo dėl Vyriausybės tvirtinimo Seime.

BIC

Ministras teigė, kad mokyklos ir savivaldybės bus konsultuojamos dėl ugdymo proceso, taip pat žadama daugiau lėšų neformalioms mokinių veikloms.

„Keisis daug kas. Būtent finansinė parama, reglamentavimas, aiškios konsultacijos, gyvi seminarai, padedant mokyklai įgyvendinti ugdymo programą – tai yra svarbiausia kryptis“, – teigė A. Monkevičius.

Jis įsitikinęs, kad panašių susitikimų su savivaldybių atstovais ir mokyklų bendruomenėmis prireiks ir ateityje – ne tik dėl mokslo metų trukmės, tačiau ir kitų klausimų, pavyzdžiui, dėl valstybinių brandos bei kitų egzaminų grafiko.

„Tai bus tema, kurią reikės aptarti. Gal tai kažkiek kainuos, gal kiek kitokiu grafiku reikės daryti, bet šią temą reikės aptarti ir su Nacionaliniu egzaminų centru, ir su mokyklomis, kad egzaminų sesija kuo mažiau trukdytų mokykloms“, – sakė švietimo ministras.

Lietuvos savivaldybių asociacijos duomenimis, du trečdaliai savivaldybių palaiko mokslo metų trumpinimą, tėvų organizacijų atstovai mano, kad ugdymo procesas birželį galėtų nebūti privalomas.

Lietuvos moksleivių sąjunga įsitikinusi, kad kol kas kai kuriose mokyklose ugdymo laikas birželį neišnaudojamas kokybiškai, todėl moksleiviai tikisi „rimtų sprendimų“, tačiau taip pat teigia, kad norėtų ir lankstesnio požiūrio iš pačių mokyklų ir savivaldybių, ypač reaguojant į karščius.

Pagal numatytus planus, šiemet mokslo metai pradinukams truko 35, vyresniems moksleiviams – 37 savaites. Prieš dvejus metus mokslo metai buvo trumpesni trimis savaitėmis.

AIK

KTU

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.