Ministras M. Sinkevičius: „Valstybės lėšos privalo būti naudojamos efektyviai ir skaidriai“

Ministras M. Sinkevičius: „Valstybės lėšos privalo būti naudojamos efektyviai ir skaidriai“

JP / ŪM nuotr.

Ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius susitiko su valstybės kontrolieriumi Arūnu Dulkiu. Susitikimo metu pristatyta 2017 m. valstybinio audito programa ir aptarti joje numatyti sisteminiai auditai, susiję su Ūkio ministerijos kuruojamomis valstybės įmonių valdymo, viešųjų pirkimų, investicijų, verslo aplinkos gerinimo sritimis.

Ministro M. Sinkevičiaus teigimu, efektyviam valstybės lėšų valdymui turi būti skiriama ypač daug dėmesio ir griežta kontrolė. „Valstybės lėšų valdysena privalo būti tvari ir orientuota į rezultatus, todėl investicijos į valstybės projektus turi būti naudojamos efektyviai ir skaidriai“, – sakė ūkio ministras.

Kalbantis apie aukščiausios audito institucijos rekomendacijas, kaip tobulinti biudžeto valdyseną, šalies investicijų planavimą bei vykdymą ir kitas sritis, ministras M. Sinkevičius sakė, kad sieks tobulinti viešojo sektoriaus institucijų veiklos reglamentavimą ir gerinti valstybinių įmonių administravimą.

BIC

„Bendro darbo rezultatai gali padėti iš esmės peržiūrėti valstybės valdomų įmonių, viešųjų įstaigų, kurių dalininkė yra valstybė, valdymo politiką ir taip siekti didesnio jų efektyvumo ir skaidrumo“, – pažymėjo ministras.

Aptariant Valstybės kontrolės pateiktas rekomendacijas Vyriausybei patikslinti valstybei svarbių ekonominių projektų (VSEP) statuso suteikimo tvarką ir inicijuoti Vyriausybės nutarimais patvirtintų valstybei svarbių ekonominių projektų peržiūrą, ūkio ministras informavo, kad ministerija yra parengusi VSEP aprašo pakeitimo projektą, kuris šiuo metu derinamas su kitomis atsakingomis institucijomis ir jau artimiausiu metu bus teikiamas svarstyti ministrų kabinetui.

„Kartu bus teikiamas ir siūlymas įgyvendinti projektų, kuriems jau suteiktas VSEP statutas, peržiūros rekomendacijas“, – pridūrė ministras M. Sinkevičius.

AIK

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.