Ministras J.Olekas susitiko su Portugalijos ambasadoriumi

Ministras J.Olekas susitiko su Portugalijos ambasadoriumi

0

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas su naujai paskirtu Portugalijos ambasadoriumi Rui Macieira (Rui Macieira) aptarė saugumo situaciją regione, NATO saugumo užtikrinimo priemones, kitus bendradarbiavimo klausimus saugumo ir gynybos srityje.

Susitikimo metu ministras J. Olekas padėkojo ambasadoriui už Portugalijos pastangas užtikrinti saugumą regione.

„Jūsų dalyvavimas oro policijos misijoje Baltijos šalyse ir ypač Portugalijos karių atvykimas į Lietuvą siekiant sustiprinti mūsų šalies saugumą yra labai svarbus mūsų regiono saugumui, – kalbėjo ministras J. Olekas. – Itin džiugu matyti tokį Aljanso solidarumą, priimant karius iš tolimiausios nuo mūsų Europos valstybės“.

BIC

Kovo 31 d. į Lietuvą atvyko 140 portugalų žvalgų, kurie kartu su Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų dalinių žvalgais dalyvauja bendrose pratybose. Balandžio pradžioje taip pat atvyko 40 vienetų Portugalų karinės technikos. Balandžio 13-24 d. Portugalijos kariai kartu su Lietuvos JAV ir Lenkijos kariais dalyvauja artilerijos pratybose „Ugninis griausmas“. Planuojama, kad portugalų kariai Lietuvoje treniruosis iki liepos mėnesio.

„Portugalijai solidarumo klausimas yra kertinis. Mažoms ir vidutinio dydžio valstybėms NATO yra esminis saugumo garantas, mes tiesiog neturime kito pasirinkimo, skirtingai nei didelės šalys“, – sakė Portugalijos ambasadorius Rui Macieira, pabrėždamas, kad Portugalija buvo viena iš vos trijų Europos valstybių, nepripažinusių Lietuvos okupacijos.

Portugalijos karių kontingentai ir naikintuvai praėjusiais metais dalyvavo NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse (Portugalija misijoje dalyvavo ir 2007 m.).

Susitikimo metu ministras J.Olekas užtikrino, kad šiais metais Lietuvos kariai kartu su Baltijos batalionu dalyvaus Portugalijoje vyksiančiose NATO tarptautinėse pratybose „Trišakė jungtis“ (angl. „Trident Juncture“ ), kurių metu bus įvertintas NATO greitojo reagavimo pajėgų pasirengimas. „NATO vienybė dabar svarbi kaip niekad. Dalyvaudami pratybose Aljanso pietuose siekiame parodyti, kad svarbus visų NATO šalių saugumas, todėl privalome remti vieni kitus, privalome kartu treniruotis ir užtikrinti pajėgų sąveikumą“.

Anot Portugalijos ambasadoriaus, šaliai nerimą kelia ir Islamo valstybės keliama grėsmė, todėl Portugalija jungiasi prie daugelio kitų šalių, siųsdama savo instruktorius į Iraką.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.