Ministerijos finansavimą gavo Panevėžio miesto ir rajono vaikų dienos centrai

Ministerijos finansavimą gavo Panevėžio miesto ir rajono vaikų dienos centrai

Raimonda MIKUČIONYTĖ / JP nuotr.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos suburta komisija paskirstė 5,3 mln. eurų Vaikų dienos centrams. Finansavimas paskirtas ir Panevėžio miesto bei rajono Vaikų dienos centrams. 

Lėšas gavo 5 socialinės įstaigos

Finansavimas skirtas Lietuvos agentūros „SOS vaikai“ Panevėžio skyriaus projektui „Būkime kartu!“ Šiam projektui įgyvendinti agentūra gaus 16 tūkst. eurų.

BIC

Panevėžio vaikų dienos užimtumo centro projektui „Aš-Tu-Mes“ įgyvendinti skirta 16 tūkst. eurų.

Panevėžio rajono savivaldybės viešoji biblioteka už popietės Gustonių bibliotekoje organizavimą, vykdant vaikų dienos centro veiklas paskirta 7 346 eurų.

Labdaros ir paramos fondas „Tavo galimybė“ įgyvendins projektą „Vaiko ir šeimos socializacija Krekenavos vaikų dienos centre“. Jam paskirtas 16 tūkst. eurų.

Raguvėlės vaikų dienos centrui „Gelbėkit vaikus“ paskirtas finansavimas 16 tūkst. eurų.

Projektas galios dviem metams

Lietuvos agentūros „SOS vaikai“ Panevėžio skyriaus direktorė Irma Zabulionytė naujienų portalui JP pasidžiaugė gautu finansavimu.

„Šį projektą „Būkime kartu“ jau vykdome nuo 2007 metų ir jam vykdyti gauname finansavimą iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Prie šio projekto jau antrus metus prisideda ir Panevėžio miesto savivaldybė. Didžioji dalis projektinių lėšų skirti dviejų mokytojų darbo užmokesčiui. Kitos lėšos naudojamos vaikų užimtumui, edukacinėms programoms, ekskursijoms, bilietas į kino teatrą, maisto produktams“, – aiškino I. Zabulionytė, kam panaudojamos lėšos.

I. Zabulionytė.

Pasak jos, šis projektas galios porai metų.

„Tai labai gerai, nes metų pabaigoje nebereikės rašyti naujo projekto. Tik labai svarbu, kad pasibaigus metams tinkamai ministerijai atsiskaityti už gautą finansavimą. Beje, metų pabaigoje visada apima nerimas, nes baigiasi metai ir nežinai, ar gausi finansavimą. Juk vaikai vis tiek ateis į centrą – jiems nesvarbu, gausime ar ne finansavimą“, – teigė I. Zabulionytė.

Atrinko projektus

Iš viso finansavimas skirtas 343 konkurse atrinktiems projektams, pirmadienį informavo ministerija. Skiriama suma panaši, kaip ir pernai, kai buvo skirta 5,2 mln. eurų.

Vienam projektui šiemet skirta 7-16 tūkst. eurų metams, dešimtadalį šios sumos centrai turėjo užsitikrinti iš savivaldybių, privačių rėmėjų.

Šiose įstaigose vaikai turi galimybę paruošti pamokas, maitintis ar dalyvauti ugdomoje veikloje.

2019 metams vaikų dienos centrams buvo paskirstyta 5,2 mln. eurų, 2018 metais – 3,9 mln. eurų, 2017 metais – 3,6 mln. eurų.

Savivaldybių suteiktais duomenimis, Lietuvoje 2019 m. birželio mėnesį veikė 401 vaikų dienos centras.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.