Ministerijoje nakvojantys panevėžiečiai mokytojai kreipėsi į prezidentę

Ministerijoje nakvojantys panevėžiečiai mokytojai kreipėsi į prezidentę

Raimonda MIKUČIONYTĖ / BNS nuotr.

„Vyturio“ progimnazijos meninio ugdymo vadovas G. Petraitis jau kone savaitę nakvoja ministerijoje.

Švietimo ir mokslo ministerijoje iš streikuojančių pedagogų nakvoja 15-16. Tačiau jie pasiryžę ir toliau likti nakvoti ministerijoje, kol nebus pritarta Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjungos reikalavimams dėl priimtos netinkamos etatinio darbo apmokėjimo tvarkos.

Tarp nakvojančiųjų ministerijoje yra ir panevėžiečių mokytojų iš „Vyturio“ progimnazijos. Praėjusią naktį ministerijoje nakvojo du mokytojai – Ramūnas Masilionis ir Gintaras Petraitis.

BIC

„Vyturio“ progimnazijos meninio ugdymo vadovas G. Petraitis naujienų portalui JP pasakojo, kad progimnazijos kolektyvas išplatino kreipimąsi.

„Jis skirtas šalies Prezidentei, Seimui, Vyriausybei, Seimo švietimo ir mokslo komitetui, Švietimo ir mokslo ministerijai. Be to, jis skirtas ir visai Lietuvos visuomenei. Nėra gerai, kai skleidžiama melaginga informacija apie mokytojus, apie streiką, apie pateiktus reikalavimus. Nuolat iškraipomi faktai, kurie priešina mus su visuomene. Todėl ir nuspręsta išplatinti kreipimąsi. Norime, kad visuomenė žinotų tiesą, o ne iškreiptus faktus“, – kalbėjo pedagogas.

Pasak pedagogo, kreipimąsi surašė „Vyturio“ progimnazijos kolektyvas.

„Buvau informuotas, kad paruoštas šis dokumentas. Jį aptarėme kartu su profsąjunga ir su ministerijoje nakvojančiais mokytojais. Buvo pritarta, kad  dokumentas būtų paviešintas. Mokytojai turi būti laisvi žmonės, nes užguitas ir žeminamas mokytojas neišugdys laisvo, atsakingo, kūrybingo žmogaus“, – tvirtino G. Petraitis.

Nakvos ir toliau ministerijoje

Panevėžietis mokytojas sakė, kad ir toliau nakvos ministerijoje.

„Nors jaučiame psichologinį spaudimą, bet stengsimės laikytis. Negalime išeiti iš ministerijos, jeigu paliksime ministeriją – atgal sugrįžti negalėsime. Dabar mūsų likę 15-16. Iš Panevėžio likau vienas, nes kolegai R. Masilioniui teko išvažiuoti namo. Labai padeda ir palaiko mus vilniečiai. Jaučiame ir kitų pagalbą, nors jų ir nėra šalia“, – kalbėjo mokytojas ir teigė, kad nori dirbti ramiai ir kad jų darbas būtų įvertintas teisingai.

Streiko skaičiai

Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, šį ketvirtadienį streikuoja 74 (apie 3,7 proc.) švietimo įstaigų. Tęsia 70, prisijungė 3, atnaujino 1, nutraukė 5 mokyklos. Daugėja mokyklų, kuriose streikuoja tik po kelis mokytojus. Ketvirtadienį 22-ose (30 proc.) mokyklų streikuoja 1–3 pedagogai.

Iš viso šį ketvirtadienį streikuoja apie 1310 (2,9 proc.) pedagogų, rašoma ministerijos pranešime.

Gruodžio 7 d., preliminariais duomenimis, planuoja streikuoti 74 (apie 3,7 proc.) švietimo įstaigų. Tęsti streiką nusprendusios 72, prisijungti 2, nutraukti ketina 2.

 Kreipimasis į visuomenę

Lietuvos Respublikos Prezidentei

Lietuvos Respublikos Seimui

Lietuvos Respublikos Vyriausybei

Lietuvos Respublikos Seimo švietimo ir mokslo komitetui

Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijai

Visai Lietuvos visuomenei

KREIPIMASIS

2018 – 12 – 06

Panevėžys

Ar galime šiandien mes, mokytojai, pamokose dirbti kokybiškai? Ar galime oriai bendrauti su mokiniais ir jų tėvais? Šių dienų įvykiai patvirtina – NE. Esame įžeisti, sugniuždyti, sumindyti. Mūsų mintys iš pamokų – pavogtos.

Skleidžiama melaginga, mokytojus juodinanti, patogi valdantiesiems ir Vyriausybei informacija, nuolat iškraipomi faktai priešina mus, mokytojus, ir visuomenę. Situaciją dar labiau sunkina ir valdančiųjų teiginiai, kad vienintelė galimybė išspręsti esamas problemas – nedidinti „vaiko pinigų“ ir senjorų pensijų.

Dabar mūsų mintys yra su tais, kurie jau beveik mėnuo streikuoja ir vis dar yra ignoruojami. Mes ne tik iki išnaktų taisome mokinių darbus ir ruošiamės pamokoms, bet ir jautriai išgyvename kiekvieną streiko momentą. Mes pavargome laukti. Mes pavargome aiškinti tėvams, kodėl Lietuvoje mokytojų streiko banga tik didėja. Mes pavargome nuo tuščių pažadų ir apgaulės. Kiekviena minutė – klausimas, kas bus toliau?

Visuomenėje mokytojai turi būti laisviausi žmonės. Užguitas ir žeminamas mokytojas neišugdys laisvo, atsakingo, kūrybingo žmogaus.

Šiuo kreipimusi reikalaujame nedelsiant išspręsti susidariusią konfliktinę situaciją. Norime dirbti ramiai, susitelkę, atiduodami visas jėgas ir mintis. Ir žinoti, kad toks mūsų darbas bus teisingai įvertintas. Norime tarnauti Lietuvai ir jos ateičiai.

Panevėžio „Vyturio“ progimnazijos, turinčios „Geros mokyklos“ nominaciją, visi darbuotojai 

AIK

H2Auto plovykla

Mano namukas

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

PIC

1 KOMENTARAS

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.