14.5 C
Panevėžys
Sekmadienis, 1 rugpjūčio, 2021

Ministerija užtrenkė duris jaunoms šeimoms Panevėžyje gauti paramą pirmajam būstui įsigyti

Sumažėjo vietovių, kur bus skiriama parama pirmajam būstui įsigyti jaunoms šeimoms. Tarp tokių pateko ir visa Panevėžio miesto savivaldybei priklausanti teritorija.

Tokių jaunų šeimų, norinčiųjų gauti paramą pirmajam būstui įsigyti, Panevėžio miesto savivaldybei 2018 metų rugsėjo mėnesio pabaigoje buvo pateikusios 103 prašymus. Tačiau jos, 2019 metais Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai patikslinus vietovių sąrašą, nebegali pretenduoti į subsidiją įsigyti būstui Panevėžio mieste.

Todėl kai kurios jaunos šeimos, sužinojusios, kad nebegali tikėtis finansinės paramos gauti paramą būstui Panevėžio mieste, prašymus pateikė Panevėžio rajono savivaldybei.

Prašymus teikė

Dar pernai rugsėjo mėnesio pabaigoje pakalbinta Panevėžio miesto savivaldybės Socialinių paslaugų poskyrio vyresnioji socialinių paslaugų specialistė Diana Semčišinienė naujienų portalui JP pasakojo, kad buvo pateikti 103 jaunų šeimų prašymai paramai gauti.

„Iš minėtų prašymų vykdymui atiduota 40, o devyniems išduotos pažymos. Kiti prašymai atmesti – jie klaidingai užpildyti. Nėra turto deklaracijos ir neteisingai nurodytas perkamo būsto adresas. Dėl tų klaidų ir negalime atiduoti prašymų pažymoms gauti“, – aiškino tuomet aiškino D. Semčišinienė.

Nustatė įkainius

Registrų centrui patvirtinus nekilnojamojo turto normatyvines vertes 2019 metams, patikslinamos vietovės, kurių jaunos šeimos negalės gauti subsidijos pirmajam būstui įsigyti. Į šias nepalankias vietoves pateko visa Panevėžio miesto savivaldybė, visa Palangos miesto savivaldybė, Garliava (Kauno rajonas) ir kai kurios zonos Vilniaus rajono savivaldybėje.

Vadinasi, jaunos šeimos, pateikusios prašymus finansinei paskatai gauti galės pretenduoti į subsidiją būstui įsigyti regione, kuris nėra eliminuotas iš sąrašų paramai gauti.

A. Grainienė.

Išsiuntė prašymus į ministeriją

Panevėžio miesto savivaldybės Socialinių reikalų skyriaus vedėja Audronė Grainienė naujienų portalui JP aiškino, kad pritaikius būsto didžiausią kvadratinio metro normatyvinę vertę, kuri siekia 1450 eurų, į finansinę paskatą gali pretenduoti tos savivaldybės, kuriose būsto kvadratinio metro normatyvinė vertė neviršija 507, 5 eurų.

„Nors konkretaus perkamo būsto kvadratinio metro kaina gali būti ir kitokia. Gavome tokį pranešimą, kuris sukėlė didelę nuostabą. Labai susirūpino ne tik Savivaldybės administracija, bet ir politikai. Kreipėmės į ministeriją su prašymu paaiškinti, kodėl taip atsitiko. Tačiau atsakymo dar negavome. Todėl prašymų iš jaunų šeimų priimti nebegalime“, – teigė A. Grainienė ir sakė, kad jaunos šeimos turi vilties nusipirkti būstą Panevėžio mieste.

Ministerija atsiuntė per vėlai

Pasak Socialinių reikalų skyriaus vedėjos, pagal įstatymą prašymų iš jaunų šeimų priimti nebegali.

„Kita vertus, apie tokius pasikeitimus ministerija galėjo pranešti anksčiau – nelaukti 2018 metų pabaigos. Spręsti šią problemą reikėtų valstybės lygiu ir peržiūrėti kvadratinio metro normatyvines vertes. Be to, būtina įvertinti, kad Panevėžys vienas iš senstančių miestų. Jeigu jaunoms šeimoms užtrenkiamos durys įsigyti būstą Panevėžyje, kaip atjauninsime miestą? Tuo labiau, kad jaunimas nori čia gyventi. Tačiau viskas apsisuko ne taip, kaip tikėjomės ir planavome. Beje, kai kurios jaunos šeimos jau buvo net rankpinigius padavusios būstui įsigyti“, – aiškino sudėtingą Panevėžyje būsto įsigijimo situaciją A. Grainienė.

Prašymus ir toliau priima

Panevėžio rajono savivaldybės Ekonomikos ir turto valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Lina Gaidytė portalui JP pasakojo, kad rajone ir toliau priimami jaunų šeimų prašymai pirmajam būstui įsigyti.

„Tokių problemų, kokios yra Panevėžio mieste, nėra. Jau šiais metais gavome 11 prašymų. Iš jų keturi prašymai įrašyti į eilę, o 7 atmesti. Beje, rajono savivaldybė gavo 3 jaunų šeimų prašymus iš Panevėžio miesto. Tik dabar negaliu atsakyti, kokioje stadijoje jie yra“, – aiškino L. Gaidytė ir teigė, kad jaunų šeimų prašymai gauti subsidiją pirmam būstui įsigyti Savivaldybėje sėkmingai priimami.

[quote_box_center] Paaiškinimas

Ministerija atkreipia dėmesį, kad jaunos šeimos, kurioms iki 2018 m. gruodžio 31 d. buvo nustatyta teisė į finansinę paskatą, galės įsigyti būstą, nurodytą prašyme, pagal kurį jaunai šeimai jau buvo suformuota pažyma. Jeigu jaunos šeimos keis įsigyjamo būsto adresą savo prašyme, įsigyti būstą galės tik toje teritorijoje, kurioje finansinė paskata teikiama nuo 2019 m. sausio 1 d.

Primenama, kad pagal Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatymą valstybė subsidijuoja būstą tose teritorijose, kuriuose kvadratinio metro normatyvinė vertė yra bent 65 proc. mažesnė už nustatytą didžiausią normatyvinę kvadratinio metro vertę visoje Lietuvoje.

Pagal Nekilnojamojo turto registre nustatytą 2019 metais taikomą didžiausią kvadratinio metro normatyvinę vertę, kuri siekia 1450 eurus, į finansinę paskatą galima pretenduoti tuose regionuose, kuriuose būsto kvadratinio metro normatyvinė vertė neviršija 507,5 eurų, nors konkretaus perkamo būsto kvadratinio metro kaina gali būti ir kitokia. [/quote_box_center]


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

NT rinka: sparčiausiai augo sklypų ir gyvenamųjų namų pardavimai

confident-noyce

Neįgaliesiems – būsto pritaikymo naujovės

confident-noyce

Balandį didmiesčiuose augo butų pardavimai, kainos labiausiai didėjo Vilniuje

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau