11.1 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 5 spalio, 2023

Ministerija: su švietimo atstovais sutarta dėl ugdymo programų atnaujinimo tęstinumo

AutoriusBNSFotoŠMSM

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija skelbia, kad jos inicijuojame pasitarime dalyvavę mokyklų vadovų, mokytojų, mokinių atstovai sutarė dėl esminio principo – ugdymo turinio atnaujinimo negalima stabdyti.

Kaip nurodoma penktadienį išplatintame pranešime, susitikime buvo aptartas pasirengimas naujiems mokslo metams, daugiausia dėmesio skirta atnaujintam ugdymo turiniui ir ką dar reikia padaryti iki rugsėjo, ruošiantis nelyginėse klasėse dirbti pagal atnaujintas ugdymo programas.

„Aptarėme ir dar kartą fiksuojame, kad atnaujintos programos į mokyklas ateina nuo rugsėjo pirmosios“, – po susitikimo sakė švietimo, mokslo ir sporto viceministras Ramūnas Skaudžius.

Pasitarimo metu Nacionalinės švietimo agentūros atstovai pristatė artimiausius darbus, kurie padėtų mokykloms geriau pasirengti nuo rugsėjo dirbti pagal atnaujintas programas. Vienas iš aktualiausių klausimų – skaitmeninės mokymo priemonės ir vadovėliai.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija šiais metais papildomai skiria 8,5 mln. eurų mokykloms įsigyti vadovėlių.

Leidyklos, pasak ministerijos, atnaujins 94 vadovėlius 1–12 klasėms: lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos, gamtos mokslų, geografijos, istorijos, biologijos, fizikos, ekonomikos ir verslumo, užsienio kalbos, informatikos.

Taip pat bus parengti 52 nauji vadovėliai lietuvių kalbai ir literatūrai, istorijai, matematikai, geografijai, biologijai, gamtos mokslams, visuomeniniam ugdymui, astronomijai, fizikai, ekonomikai ir verslumui mokyti. Vadovėliai mokyklas pasieks palaipsniui, iki rugsėjo leidyklos numato išleisti apie 60 vadovėlių.

„Kadangi ugdymo turinys nėra visiškai naujas, o tik atnaujintas, dalis temų liko tokios pačios, joms mokyti tinka ir anksčiau leisti vadovėliai“, – tvirtina ministerija.

Vadovėlių duomenų bazėje skelbiama informacija apie leidyklų naujai išleistus vadovėlius pagal atnaujintas ugdymo programas.

Taip pat rengiamos skaitmeninės mokymo priemonės šalia jau dabar turimų daugiau kaip 100 priemonių. Formuojamas skaitmeninių užduočių bankas, kuriuo naudodamiesi mokytojai galės susikurti užduočių rinkinius, atliepiančius klasės, pamokos ar temos poreikius.

Švietimo portale emokykla.lt mokytojai vienoje vietoje gali rasti interaktyviai pateiktas atnaujintas ugdymo programas, rekomendacijas, metodikas bei skaitmenines mokymo priemones, suskirstytas pagal programas, dalykus ir klases.

Taip pat portalas nuolat papildomas parengtais ilgalaikiais planais. Šiuo metu yra paskelbta apie 80 planų pavyzdžių skirtingiems mokomiesiems dalykams bei klasėms. Planuojama, kad palaipsniui bus pateikta dar apie 1­00 pavyzdžių.

Dabartiniai dešimtokai kitais mokslo metais mokysis pagal atnaujintą vidurinio programą ir, kaip numatoma, laikys tarpinius patikrinimus.

Tarpiniai patikrinimai bus brandos egzamino dalis, sudarys 40 proc. egzamino įvertinimo.

Patikrinimai leis mokiniams sukaupti dalį baigiamojo vertinimo. Per tarpinį patikrinimą surinktų 35 ir daugiau taškų gali užtekti tam, kad valstybinis egzaminas būtų išlaikytas dar neperžengus IV gimnazijos klasės slenksčio, tereikės ateiti į brandos egzaminą.

Nuo rugsėjo mokyklose bus pradėtas diegti atnaujintas ugdymo turinys: nelyginių klasių mokiniai mokysis pagal atnaujintas ugdymo programas, lyginėse klasėse bus tęsiamos ir užbaigiamos dabartinės programos. Pagal atnaujintas chemijos ir fizikos programas mokytis ir aštuntokai – to pageidavo šių dalykų mokytojų asociacijos.

2024–2025 mokslo metais visos klasės dirbs pagal atnaujintas programas.

Šiais mokslo metais pagal atnaujintas programas mokosi priešmokyklinukai ir lenkų gimtosios kalbos besimokantys trečios klasės gimnazistai.

Dalis švietimo bendruomenės atstovų kritikavo ministerijos planus įversti atnaujintas ugdymo programas jau nuo ateinančių mokslo metų pradžios, tvirtindami, kad tam nebus spėta tinkamai pasiruošti.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Seimo nariai nesutaria, kaip kovoti su narkotikų paplitimu mokyklose: vieni akcentuoja švietimo svarbą, kiti – policijos vaidmenį

confident-noyce

T. Tomilinas: narkotikų plitimas Lietuvos mokyklose yra sisteminė problema, kurią spręsti reikia sistemiškai

confident-noyce

I. Šimonytė apie narkotikų vartojimą mokyklose: problemą spręsti reikia sistemiškai

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau