Ministerija siūlo gerinti nuotolinių finansinių paslaugų sutarčių sąlygas

AutoriusBNSFotoBNS

Finansinių paslaugų teikėjai, sutartis su klientais pasirašantys nuotoliu, ateityje turėtų suteikti daugiau būtinos informacijos klientams, juos konsultuoti ir leisti lengviau atsisakyti sutarties.

Finansų ministerija pranešė parengusi tai numatančius teisės aktų projektus, kuriais gerinamos sąlygos nuotoliu sutartis su teikėjais sudarantiems vartotojams.

Anot finansų viceministrės Vaidos Česnulevičiūtės–Markevičienės, reglamentavimą siūloma keisti atsižvelgiant į technologinius pokyčius.

„Mūsų siūlymai padės užtikrinti vienodai aukštą vartotojų apsaugos lygį sudarant nuotolines finansinių paslaugų sutartis,  nepriklausomai nuo to, kurioje Europos Sąjungos valstybėje veikia finansinių paslaugų teikėjas“, – pranešime sakė viceministrė.

Pasak jos, jei pataisos bus priimtos, klientui pareikalavus įmonės privalėtų suteikti specialisto, o ne pokalbių roboto konsultaciją. Tai padėtų žmonėms geriau suprasti sutarties poveikį jo ekonominei situacijai.

Projekte taip pat numatytas draudimas įmonėms kurti ir naudoti elektronines sąsajas nuotolinėms sutartims pasirašyti taip, kad vartotojai būtų klaidinami. Be to, prieš sudarant sutartį bus privalu žmogui paaiškinti sutarties sąlygas ir papildomas paslaugas.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Tyrimas: mokykloje pakankamai žinių apie finansus įgyja mažiau nei kas penktas lietuvis

confident-noyce

G. Skaistė apie sumažintą Lietuvos kredito reitingą: matome geopolitinių rizikų „premiją“

confident-noyce

G. Šimkus: Lietuvos finansinis stabilumas pernai pagerėjo, tačiau rizikos išlieka

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau