2.3 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 18 balandžio, 2024

Ministerija prašo dešimties farmacinių kampanijų sumažinti vaistų kainas

AutoriusBNSFotoFREEPIK.COM

Sveikatos apsaugos ministerija pranešė prašanti dešimties farmacinių kompanijų iki spalio 8 dienos sumažinti vaistų kainas, kad jos būtų panašios į siūlomas kainas kitose Europos šalyse.

Ministerijos teigimu, sudarant spalio 1 dieną įsigaliosiantį Kompensuojamųjų vaistų kainyną kompanijos „Teva“, „Mylan Healthcare“, „GlaxoSmithkline“, „Sanofi“, „Pfizer“, „Novartis“, „Astra Zeneca“, „Novonordisk“, „Sandoz“, „Berlin Chemie“ nesumažino tam tikrų vaistų kainų.

Ministerija pabrėžia, kad iš Kompensuojamųjų vaistų kainyno, kurį keturis kartus per metus atnaujina Valstybinė ligonių kasa veikliosios medžiagos nėra išbrauktos, todėl jos bet kada vėl gali būti pradėtos išrašyti naujiems pacientams.

„Jei šios kompanijos sumažintų kainas, gydytojai jų vaistus galėtų iškart išrašinėti naujiems pacientams. Reikiami pakeitimai būtų atlikti nedelsiant ir naujasis kainynas pakoreguotas“, – pranešime teigė ministras Aurelijus Veryga.

Anot ministerijos, dėl to, kad šios kompanijos nesumažino vaistų kainų, gydytojai nuo spalio mėnesio negalės skirti naujiems pacientams 47 vaistinių preparatų, o juos pratęsti galės tik tiems žmonėms, kuriems tęsiamas gydymas.

„Naujiems pacientams gydytojai galės siūlyti analogiškus vaistus, kurie tokie pat efektyvūs“, – rašoma pranešime.

Jame taip pat teigiama, kad kai kuriais atvejais kampanijų pateiktos vaistų kainos Lietuvai kelis kartus viršija vidutinę referencinių šalių kainą.

„Pavyzdžiui, kardiologinio vaisto kainos kitose šalyse vidurkis siekia apie 0,8 euro už pakuotę, o Lietuvai pateikta kaina yra daugiau kaip 3 kartus didesnė. Cukriniam diabetui skirtų vaistų referencinių šalių kainos vidurkis nesiekia nė pusės euro, arba siekia nepilnai vieną eurą, tačiau Lietuvai šių vaistų kaina yra dvigubai ir net šešis kartus didesnė“, – tvirtina ministerija.

Jos teigimu, vidutiniškai visų vaistų, dėl kurių priimtas sprendimas toliau nebeišrašinėti, nes yra alternatyvios veikliosios medžiagos, kurių gamintojai ar registruotojai atitiko kainai keliamus reikalavimus, teikiamos kainos yra dvigubai didesnės nei vidutinė referencinių šalių kaina.

Ministerija taip pat pavedė Valstybinei ligonių kasai iki spalio 15 dienos suorganizuoti derybas su minėtomis farmacinėmis kompanijomis.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Ligonių kasos: kam vaistų priemokas padengia valstybė?

confident-noyce

STT pasigenda kompensuojamų vaistų kainos pagrindimo, įžvelgia piktnaudžiavimo riziką

confident-noyce

Ką būtina žinoti apie vaistų nuo skausmo vartojimą? Specialistai atskleidžia didžiausias klaidas ir galimą šalutinį poveikį

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau