Ministerija: į šių metų sąrašą patekę tarnybą jau atlikę jaunuoliai – žmogiška...

Ministerija: į šių metų sąrašą patekę tarnybą jau atlikę jaunuoliai – žmogiška klaida

BNS / KAM nuotr.

Kariuomenės atstovai atsiprašo dėl į šių metų šaukimo sąrašą patekusių, tačiau tarnybą jau anksčiau atlikusių jaunuolių.

„Atsiprašome, kad dėl žmogiškųjų faktorių, į šių metų šaukimo sąrašus per klaidą galėjo patekti privalomąją pradinę karo tarnybą jau atlikusių asmenų. Patvirtiname, kad tokie asmenys tikrai nebus šaukiami, o jų statusas sąraše bus atnaujintas, pažymint, kad karo prievolininkas – atlikęs tarnybą. Šaukimo procesui tai įtakos neturės“, – Krašto apsaugos ministerijos pranešime sakė Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos viršininkas pulkininkas Arūnas Balčiūnas.

Pasak Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos atstovų, tokie asmenys į sąrašą galėjo patekti dėl to, kad ne visi tarnybą anksčiau atlikusių jaunuolių duomenys laiku pateko į personalo valdymo informacinę sistemą.

BIC

Šiuo metu vyksta informacijos patikrinimas, kiek tokių asmenų galėjo pakliūti į sąrašus. Jei tokių atvejų pasitaikys, atitinkamai prie jau tarnybą atlikusių, bet sąraše esančių asmenų statuso bus atnaujinama informacija.

Į šaukiamųjų sąrašus taip pat pakliuvo ir asmenys, besimokantys užsienio aukštosiose mokyklose, nes užsienio mokymosi įstaigos nėra įpareigotos teikti duomenis Lietuvai apie studijuojančius, teigia ministerija. Užsienyje studijuojantys karo prievolininkai turi pateikti mokymosi įstaigų patvirtintas pažymas apie studijas su vertimu į lietuvių kalbą.

Šiemet į kariuomenę bus pašaukti kiek daugiau nei 3,5 tūkst. karo prievolininkų. Pirmieji šauktiniai  į dalinius tarnauti išvyks balandžio mėnesį, paskutiniai – gruodį. Didžiausia karo prievolininkų banga tarnybą pradės spalį.

bns

AIK

Kraujo labaratorija

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.