-3.4 C
Panevėžys
Penktadienis, 3 vasario, 2023

Miežiškių seniūnijoje gyventojų problemas sprendžia seniūno suburta komanda

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTėFotoŽIVILĖ VEČIORKUTĖ
Miežiškių seniūnas R. Budreika ir pavaduotoja G. Bučienė.

Laikraščio „Tėvynė“ komanda per tris mėnesius įgyvendino projektą „Kai Jūs neateinate pas „Tėvynę“, tai „Tėvynė“ ateina pas Jus“. Šiandien projekto baigiamasis akordas, aplankyta 12-oji seniūnija – Miežiškių seniūnija.

Šis kraštas turi kuo pasigirti: kultūros puoselėtojai – ansambliai, kapelos garsios visoje Lietuvoje ir už jos ribų. Tačiau bene svarbiausias ir išskirtinis dalykas – 75-ąjį jubiliejų mininti biblioteka ir vienintelis Lietuvoje Kalėdinių žaisliukų muziejus, besiruošiantis gražiausiai metų šventei. Be to, seniūniją nuo negandų saugo angelai iš Angelų slėnio.

Sudėtingiausi – asmeniniai klausimai

Neseniai antrojo sūnaus Tauro susilaukęs Miežiškių seniūnijos seniūnas Remigijus Budreika sukasi spėriai – rūpinasi seniūnija ir padeda auginti sūnų.

Miežiškių seniūnijai R. Budreika vadovauja palyginti neseniai.

„Rugpjūčio mėnesį suėjo treji metai, kai vadovauju seniūnijai. Negaliu sakyti, kad sudėtinga. Juolab kad turiu puikius pagalbininkus – komandą. Todėl per tuos metus nebuvo tokių problemų, kurių nebūtų galima išspręsti“, – kalbėjo seniūnas ir prisipažino, kad sudėtingiausia spręsti asmeninius klausimus.

R. Budreika.

„Žmogus ateina spręsti asmeninių problemų įsivaizduodamas, kad galime padėti. Problemas su socialiniais būstais, su keliais, nors prireikia daugiau laiko, išsprendi, bet asmeniniais klausimais žmogų gali tik išklausyti ir patarti. Sudėtinga su socialinės rizikos šeimomis, bet turime socialinius darbuotojus, jie dirba su jais ir padeda jiems. Negaliu pasakyti, kad šiems žmonėms trūksta būtiniausių dalykų: socialinės rizikos šeimos gauna ir pinigų, maisto paketus. Antra vertus, Miežiškių seniūnijoje gal ir nėra šeimų, kurių socialinių problemų neišspręstume“, – mano seniūnas R. Budreika ir pagalvojęs sakė, kad būna problemų su išgeriančiais, bet ir tose šeimose problemos sprendžiamos.

Seniūno darbas – įvairios sritys

Pasak seniūno, socialinės rizikos šeimų suaugę asmenys nesėdi rankų sudėję.

„Atlieka viešuosius darbus, turi ir kitus užsiėmimus. Taip prisiduria prie šeimos išlaikymo. Gerai, kad žmonės stengiasi ir nori gyventi oriai“, – aiškino R. Budreika ir pasidžiaugė seniūnijos darbščiais administracijos darbuotojais.

Miežiškių seniūnija.

„Tai ir pavaduotoja Giedrė, ir socialinės darbuotojos, ir vairuotojas, ir visas kolektyvas. Vienam būtų tikrai sunku, nes seniūno darbas susideda iš įvairių sričių. Kiekvienas esame atsakingi už savo sritis ir stengiamės darbus atlikti atsakingai“, – gyrė darbuotojus seniūnas.

Stiprios verslo įmonės Trakiškyje

Seniūnas mano, kad Miežiškiuose gyventi renkasi tie, kuriems didmiesčiuose trūksta gryno oro.

„Miežiškių seniūnijoje verda ir sportinis, ir kultūrinis gyvenimas. Turime Angelų slėnį, kur vyksta patys svarbiausi miežiškiečių renginiai. Smagu, kai perskaitai apie Miežiškius ką nors gero, įdomaus. Žmonės ir jų atliekami darbai garsina mūsų kraštą. Todėl vos atsiranda sodyba, kurią žmonės parduoda, ją kone iškart nuperka. Tačiau atvykėliai dažniausiai darbus susiranda mieste, nes seniūnija – žemdirbių kraštas. Verslai daugiausia vystomi Trakiškyje, Margučiuose. Ten yra net keturios stiprios verslo įmonės“, – aiškino seniūnas R. Budreika.

G. Bučienė.

Turės dviračių taką

Seniūno pavaduotoja Giedrė Bučienė sako, kad darbo Miežiškiuose užtenka.

„Ir darbo pakanka, ir laisvalaikio užsiėmimų turiu. Tai ir vokalinis moterų ansamblis „Raskila“, ir teatro trupė. Pagrindinio darbo specifika – žemės ūkio klausimai, tiesioginių išmokų deklaracijos, valdų ir ūkių atnaujinimai, viešieji pirkimai ir turto apskaitos klausimai. Visus darbus atlieku pasitardama su seniūnu“, – teigė G. Bučienė.

Seniūnas ir seniūno pavaduotoja teigė, kad džiaugtųsi, jeigu būtų išasfaltuotas kelias į Trakiškį.

„Iš Miežiškių į Trakiškį veda regioninis kelias, kurį būtina asfaltuoti. Tačiau nepavyksta niekaip atlikti šito darbo. Lietuvos automobilių kelių direkcija vis žada, bet negalime pasakyti, kada vyks asfaltavimo darbai – laukiame savo eilės. Galime pasidžiaugti, kad Trakiškyje bus nutiestas dviračių takas, nes daug gyventojų važinėja dviračiais“, – aiškino R. Budreika, o jam antrino G. Bučienė.

Miežiškių seniūnas didžiuojasi stipriomis bendruomenėmis, o ypač džiaugėsi Miežiškių biblioteka, mininčia 75 metų jubiliejų.

Bibliotekos šventė – naujose patalpose

Miežiškių seniūnas didžiuojasi stipriomis bendruomenėmis, o ypač džiaugėsi Miežiškių biblioteka, mininčia 75 metų jubiliejų, vieninteliu Lietuvoje Kalėdinių žaisliukų muziejumi, o jiems vadovauja ir rūpinasi 38 metus bibliotekoje dirbanti Violeta Karklytė.

Pasak bibliotekos vadovės, garbingą jubiliejų Miežiškių biblioteka minės naujose patalpose.

„Į Miežiškius atvykau 1984 metais – pagal paskyrimą. Pradžioje biblioteka buvo Miežiškių apylinkės patalpose, o vėliau ji perkelta į gyvenamojo namo trečią aukštą. Šios patalpos bibliotekai paskirtos perorganizavus pagrindinę mokyklą į pradinę. Atsilaisvino patalpos ir jos buvo pritaikytos bibliotekai. Todėl 75 metų jubiliejų minėjome naujose, jaukiose patalpose lapkričio 30 dieną“, – pasakojo bibliotekininkė ir teigė, kad šventėje dalyvavo ir skaitytojai, ir Panevėžio rajono savivaldybės ir kitų bibliotekų vadovai.

V. Karklytė.

Trys tūkstančiai eksponatų

Miežiškiuose V. Karklytė žinoma ne tik kaip bibliotekininkė, bet ir kaip vienintelio Lietuvoje visuomeninio Kalėdinių žaisliukų muziejaus steigėja, kuris bene labiausiai ir garsina Miežiškius.

„Eglutės žaisliukų muziejaus šaknys – 2010 metais surengta paroda „Prisiminus vaikystės eglutę“. Tuomet miežiškiečiai parodai padovanojo per 200 įvairiausių eglutės žaisliukų ir kitų kalėdinių atributų. Šiuo metu vieninteliame Lietuvoje Kalėdinių žaisliukų muziejuje – apie tris tūkstančius įvairių Kalėdų šventės atributų“, – pasakojo V. Karklytė ir pasidžiaugė, kad 2014 metais rekonstruotame Miežiškių bendruomenės pastate duris atvėrė Eglutės žaisliukų muziejus, o jo ekspozicijoje gausu kalėdinės atributikos: kaukės, domino, girliandos, Kalėdų Seneliai, snieguolės, atvirukai, dirbtinės eglutės, žvakutės bei įvairios dekoracijos.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Vasario 3-iosios „Tėvynėje“: tiltų būklė Panevėžio rajone ir raguvių mezgamos kojinės ukrainiečiams

confident-noyce

Sausio 27-osios „Tėvynėje“: STEAM centro prie Velžio gimnazijos steigimas ir uždaromos vaistinės

confident-noyce

Sausio 20-osios „Tėvynėje“: naujas daugiabutis Berčiūnuose ir kosminės sąskaitos už šildymą

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau