16 C
Panevėžys
Penktadienis, 14 rugpjūčio, 2020

Miežiškių fotometraštininko sukaktis

Miežiškių šviesuoliui, fotometraštininkui, ilgamečiam pašto viršininkui Aleksui Ferinauskui sukako 95-eri. Džiaugdamiesi galimybe savame kaime bendrauti su tokio garbingo amžiaus šviesuoliu, pasveikinti A. Ferinausko atskubėjo Miežiškių seniūnijos seniūnas Albinas Jacevičius ir bendruomenės pirmininkė Zita Žilytė. Dabar 95-erių A. Ferinauskas yra vienas iš vyriausių seniūnijos gyventojų.

„Dėkojame Jums, kad esate toks šviesus mūsų kaimo žmogus, didžiuojamės, kad turime tokį bendruomenės narį, – sveikindamas jubiliatą sakė A. Jacevičius. – Linkime sveikatos ir dar kartą sveikatos, dar ilgai būkite toks puikus seniūnijos kaimynas.“

Seniūnijos kaimynystę A. Jacevičius paminėjo neatsitiktinai – A. Ferinauskas daugybę metų gyvena šalia seniūnijos pastato esančioje sodyboje. Miežiškiuose gimęs ir užaugęs, visą gyvenimą čia praleidęs šviesuolis yra Miežiškių fotografo Vinco Ferinausko sūnus, perėmęs tėvo užsiėmimą. V. Ferinauskas fotografijos buvo mokęsis pas žymų Panevėžio fotografą ir atvirukų leidėją Jankelį Trakmaną.

Atsikraustęs į Miežiškius, V. Ferinauskas namuose įkūrė fotografijos paviljoną, pats gamindavosi nuotraukoms daryti reikalingus chemikalus. Fotografavęs šeimoms svarbius įvykius, religines šventes, kasdienį miestelio gyvenimą, pastatų, tilto statybą, V. Ferinauskas tapo Miežiškių fotometraštininku, sukaupusiu vertingos medžiagos muziejininkams.

Miežiškių gyvenimą fiksavęs iki 1958-ųjų V. Ferinauskas sukaupė didžiausią Aukštaitijoje stiklinių negatyvų kolekciją, kurią jo sūnus Aleksas prieš dešimtmetį padovanojo Panevėžio kraštotyros muziejui. Tėvo amatą perėmęs Aleksas Ferinauskas taip pat turi daugybę Miežiškių istoriją menančių nuotraukų.

„Būdavo, kviečia ir kviečia fotografuoti, tai laidotuvės, tai vestuvės, – prisimena A. Ferinauskas. – Visus žmones pažinojau, mačiau, kaip vaikai auga, seneliai miršta. Daug nuotraukų išdalijau, muziejui dovanojau, bet daug ir namuose tebeturiu.“

Baigęs septynmetę mokyklą, A. Ferinauskas tarpukario kaime buvo mokytas žmogus. Kurį laiką dirbo bibliotekoje, paskui keturiasdešimt metų darbavosi Miežiškių pašto viršininku. Šviesaus proto senolis tebėra ir sulaukęs 95-erių. Labai domisi politika, apie Lietuvos aktualijas diskutuoja su aplankyti užsukančiais miežiškiečiais, nuolat klauso žinias, labai laukia atnešant laikraščių. „Laikraščiai dabar pigūs, tikrai galima užsisakyti ir skaityti“, – sako A. Ferinauskas.

95-erių miežiškietis juokauja, kad visi pas jį užeinantys vyresnieji kaimo gyventojai už jį gerokai jaunesni – bendraamžiai nebeišsilaikė. Kad neužsisėdėtų ir sveikatos neprarastų, V. Ferinauskas kasdien pamina treniruoklį, valgo visko po truputį, kaip ir visą gyvenimą, kraujotakai pagyvinti esant progai paragauja velnio lašų, o štai aplošti jo kortomis nepavyksta net ir gerokai jaunesniems.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau