Miežiškių dainininkai – vėl konkurso nugalėtojai

Miežiškių dainininkai – vėl konkurso nugalėtojai

0

Miežiškių kultūros centro mišrus vokalinis ansamblis „Alkupis“, vadovaujamas Linos Kairytės, dalyvavo Ukmergės rajone, Taujėnų dvare, vykusiame šalies kamerinių ir vokalinių ansamblių festivalyje-konkurse „Šventosios gaida“. Šis renginys tradicinis, pradėtas organizuoti 1999 metais Ukmergės kultūros centre, prieš keletą metų jis perkeltas į išpuoselėtą Taujėnų dvarą.

Gražias tradicijas populiarinant ir puoselėjant vokalinę muziką ir ugdant meninę saviraišką turinčiame festivalyje-konkurse kaskart dalyvauja itin stiprūs kolektyvai, geriausi šalyje neprofesionalūs ansambliai. Miežiškiečiai į „Šventosios gaidą“ kviečiami jau daug metų, net trys kultūros centro kolektyvai renginyje yra pelnę įvertinimų įvairiose nominacijose, moterų ansamblis „Raskila“ yra tapęs absoliučiu konkurso nugalėtoju.

Šių metų festivalyje-konkurse dalyvavo 18 kolektyvų iš Pasvalio, Panevėžio, Šilalės, Kupiškio, Kudirkos Naumiesčio, Kazlų Rūdos, Kelmės, Pabradės, Šakių, Anykščių, Jurbarko, Kybartų, Pakruojo, Kauno, Ukmergės ir Šiaulių miestų ir rajonų. Iš viso scenoje dainavo maždaug 200 ansamblių dalyvių.

BIC

Konkurso dalyviai turėjo padainuoti po vieną lietuvių liaudies, originalią lietuvių kompozitoriaus ir užsienio kompozitoriaus dainą. Buvo vertinami tiek pasirinktų kūrinių savitumas, tiek dainų atlikimo meninis lygis ir sceninė kultūra. Vertinimo komisijoje dirbo choro dirigentas ir dainininkas, docentas Dainius Puišys, choro „AVE VITA“ meno vadovas ir dirigentas, docentas Kastytis Barisas, choro „Liepaitės“ vadovė, ekspertė Jolita Vaitkevičienė, Ukmergės meno mokyklos Muzikos skyriaus pedagogės Birutė Baguckienė ir Dalia Sližytė.

Vokaliniai ansambliai „Šventosios gaidoje“ buvo suskirstyti į dvi kategorijas: mišrių ir lygių balsų kolektyvų. Mišrių balsų ansamblių kategorijoje trečią vietą pelnė ansamblis iš Kupiškio, antrą vietą – ukmergiškiai, o geriausiais pripažinti miežiškiečiai, ansamblis „Alkupis“.

Šis įvertinimas „Alkupiui“ – jau antras toks svarus šį mėnesį. Neseniai ansamblis pripažintas geriausiu šalies kaimų ir miestelių vokalinės muzikos kolektyvu respublikiniame konkurse „Kur aukštas klevas“.

AIK

KTU

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.