Miežiškiai – 2016-ųjų Lietuvos mažoji kultūros sostinė

Miežiškiai – 2016-ųjų Lietuvos mažoji kultūros sostinė

Naisiuose (Šiaulių r.) vykusiame tradiciniame festivalyje „Naisių vasara 2015“ paskelbtos kitų metų Lietuvos mažosios kultūros sostinės, garbingų titulų nusipelniusių kaimų ir miestelių atstovams įteiktos vėliavos.

Viena iš 2016-ųjų mažųjų kultūros sostinių paskelbti Miežiškiai. Politikas, mecenatas, mažųjų Lietuvos kultūros sostinių idėjos autorius Ramūnas Karbauskis sostinės vėliavą įteikė Miežiškių kultūros centro meno vadovei Jurgai Švagždienei ir Panevėžio rajono bendruomenių sąjungos pirmininkui Kazimierui Binkiui. J. Švagždienė padėkojo ir idėjos autoriams, ir įkvepiančiais darbais garsėjantiems naisiškiams, pažadėjo, kad talentingi, mokantys puoselėti tradicijas miežiškiečiai pasistengs savo miestelį paversti šaunia kultūros sostine.

Mažųjų kultūros sostinių judėjimas pradėtas siekiant skatinti mažų miestelių, kaimų kultūrinę veiklą, kūrybą, saviraišką. Naująją tradiciją inicijuoja LR Kultūros ministerija, o judėjimą globoja Naisių kaimo bendruomenė. Šiaulių rajone esantis Naisių kaimas paskelbtas pirmąja mažąja šalies kultūros sostine. Šiuo titulu jis puikuojasi šiais metais, o kitąmet mažosiomis sostinėmis taps net dešimt Lietuvos kaimų ir miestelių iš skirtingų regionų.

BIC

Be Miežiškių, 2016-ųjų mažosiomis kultūros sostinėmis paskelbti Josvainiai (Kėdainių r.), Gelgaudiškis (Šakių r.), Žemaičių Kalvarija (Plungės r.), Šeduva (Radviliškio r.), Pagramantis (Tauragės r.), Juknaičiai (Šilutės r.), Merkinė (Varėnos r.), Alanta (Molėtų r.), Vepriai (Ukmergės r.).

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.