Miestas virto čiuožykla

Miestas virto čiuožykla

Į Lietuvą plūstelėjus pavasariškai šilumai, Panevėžio miestas virto didele čiuožykla. Dėl apledėjusių šaligatvių, kiemų ir takų žmonės buvo priversti pasijusti tikrais ekstremalais.

Deja, bandymas darbus ir mokymo vietas pasiekti čiuožyklomis virtusiais keliais kai kuriems baigėsi ligoninėje. Per pastarąsias tris dienas į Panevėžio ligoninę dėl įvairių rankų, kojų ir galvos traumų kreipėsi tris kartus daugiau ligonių nei įprastomis dienomis. Nors į stacionarą guldomi tik itin sunkias traumas patyrę panevėžiečiai, Traumatologijos skyrius perpildytas, ligoniai guldomi net į kitus skyrius – ten, kur yra laisvų vietų. Medikai vos spėja suktis, ligoniai operuojami net naktimis.

Kaip teigė Respublikinės Panevėžio ligoninės Priėmimo ir skubiosios pagalbos skyriaus vedėja Jolanta Vokietienė, didžiausias ligonių antplūdis buvo pirmadienį, tačiau traumas patyrusių ligonių ir antradienį bei trečiadienį nemažėjo.

BIC

„Dėl slidžių šaligatvių įvairias rankų, kojų, galvos traumas patyrė tiek vyresnio amžiaus, tiek jauni žmonės bei vaikai. Nemažai pacientų dėl itin sudėtingų traumų paguldyti į stacionarą“, – JP teigė J. Vokietienė.

Kęstučio Olšausko teigimu valomos ir barstomos tos miesto gatvės, kurias nurodo Savivaldybė.
Kęstučio Olšausko teigimu, valomos ir barstomos tos miesto gatvės, kurias nurodo Savivaldybė.

Kol medikai tvarsto lūžusias galūnes, eiliniai piliečiai keiksnoja komunalininkus. Miestą prižiūrinčio Panevėžio specialiojo autotransporto Miesto tvarkymo skyriaus viršininko Kęstučio Olšausko teigimu, valomos ir barstomos tos miesto gatvės, kurias nurodo Savivaldybė.

Pinigų miesto valymui skirta labai mažai, todėl valoma tik šeštadalis miesto: Laisvės aikštės prieigos, pagrindinių gatvių šaligatviai ir autobusų stotelės. Iš anksčiau turėtų 240 valytojų šiuo metu dirba tik 40, dar dvylika žmonių įdarbinti pagal viešųjų darbų programą.

„Valome tik tiek, kiek skirta pinigų ir turime pajėgumų. Kai kuriose gatvėse valomi tik vienos pusės šaligatviai, kitur – tik autobusų sustojimo stotelės“, – sakė K. Olšauskas.

Savivaldybės Miesto ūkio skyriaus vyriausioji specialistė Vilija Gylienė JP teigė, kad pernai metais miesto tvarkymo darbams iš Savivaldybės biudžeto skirta tik 2,48 milijonai litų, kai dar prieš krizę, pavyzdžiui, 2008 m. ši suma siekė 7 mln. litų. Tačiau dėl susiklosčiusios ekstremalios situacijos kaltinti tik miesto valdžią dėl neveiklumo, anot specialistės, būtų neteisinga.

Esant tokioms oro sąlygoms, kai temperatūra per parą pasikeičia kelis kartus, pasirūpinti gatvių, šaligatvių ir kiemų priežiūra itin sudėtinga. Miestas daugiau valomas mechanizuotomis mašinomis, tačiau šiuo atveju reikėjo daugiau rankų darbo – druskų mišiniu barstyti apledėjusius šaligatvius, dviračių ir pėsčiųjų takus, žmonių labiausiai lankomas vietas.

„Miestas čiuožykla virto dėl gamtos išdaigų, pagrindinis darbas buvo barstyti ledą tirpdantį chlorido mišinį rankomis, bet tiek pajėgumų neturime. Šią problemą ateityje reikės spręsti, gal įdarbinsime daugiau žmonių pagal viešųjų darbų programą, nes lėšų miesto tvarkymui kasmet tik mažėja. O gal kitąmet miesto valdžia, tvirtindama biudžetą, padarys išvadas. Kita vertus, tokia situacija susiklostė ir kituose didžiuosiuose miestuose, galinčiuose gerokai daugiau lėšų skirti miesto tvarkymo darbams. Net autostradoje, kuri prižiūrima tikrai kruopščiai, įvyko avarijų virtinė“, – sakė V. Gylienė.

Pasipylus gyventojų skundams, antradienį miesto valdžia surengė pasitarimą, ką daryti su čiuožyklomis virtusiomis gatvėmis. Buvo nuspręsta, kad gyventojų saugumu turi pasirūpinti jie patys.

„Ši žiema pažėrė nemalonių staigmenų. Nuolat keičiantis temperatūrai (iš teigiamos į neigiamą) ir oro sąlygoms, ypač sudėtinga užtikrinti, kad po miestą važinėti ir vaikščioti būtų saugu. Išeitis – miesto tvarka ir švara rūpintis ne tik Savivaldybei, AB „Panevėžio specialus autotransportas“, bet ir įmonėms, įstaigoms, organizacijoms, pagaliau patiems gyventojams. Tik bendromis pastangomis pasieksime geriausių rezultatų“, –   sakė administracijos direktoriaus pavaduotojas Žydrūnas Kvedaras.

O Savivaldybės Viešosios tvarkos ir kontrolės skyrius jau rengiasi reidams, kurių metu tikrins, kaip priklausančius ar priskirtus plotus valo įmonės, įstaigos, organizacijos bei privatūs asmenys. Neprisidedantiems prie miesto švarinimo gali būti skiriamos baudos.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.