Metų panevėžiečiams apdovanojimas ir netikėtas, ir ilgai lauktas

Metų panevėžiečiams apdovanojimas ir netikėtas, ir ilgai lauktas

Raimonda MIKUČIONYTĖ / JP, VZ.LT, Panevėžio miesto savivaldybės, "Facebook", FK "Panevėžys" nuotr.

Metų panevėžiečiai bus iškilmingai pasveikinti gruodžio 19 dieną 18 val. Panevėžio bendruomenių rūmuose vyksiančiame renginyje.

Panevėžio miesto savivaldybės darbo grupė iš 32 miesto bendruomenės pasiūlytų kandidatų išrinko penkis 2018-ųjų Metų panevėžiečius.

2018-ųjų Metų panevėžiečiais išrinkti FK „Panevėžys“ komandos kapitonas Paulius Janušauskas, fotomenininkas Valentinas Pečininas, visuomenininkas, savanoris Gintautas Šimkus, G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos direktorė Rima Maselytė, UAB „Stigma“ generalinis direktorius Alfredas Zigmantas.

BIC

Grįžo į Panevėžį

FK „Panevėžys“ komandos kapitonas P. Janušauskas Metų panevėžiečių išrinktas už tai, kad šešiskart Lietuvos čempionas, 2017 metais grįžo į gimtąjį miestą ir pasiekė tikslą – padėjo Panevėžio futbolininkams I lygoje iškovoti I vietą ir patekti tarp stipriausių šalies komandų.

Pasak futbolo komandos kapitono, labai džiaugiasi tokiu įvertinimu.

„Džiaugiuosi tuo, kad Panevėžio miestas vėl turi savo komanda stipriausioje šalies lygoje. Man rūpi miesto futbolas ir, kiek galėsiu, tiek stengsiuosi jam padėti“, – sakė komandos kapitonas.

P. Janušauskas.

Nors P. Janušauskas turėjo dar vienerius metus galiojančią sutartį su Suvalkijos klubu, jis nusprendė sugrįžti į savo gimtąjį miestą. Vidurio saugo pozicijoje rungtyniaujantis futbolininkas praėjusias metais jau šeštą kartą tapo Lietuvos čempionu. 29-erių metų futbolininkas du kartus Panevėžio „Ekrano“ bei tris kartus Vilniaus „Žalgirio“ sudėtyje iškovojo šalies čempionato aukso medalius.

Bus pavyzdžiu savo mokiniams

Fotomenininkui Valentinui Pečininui garbingas apdovanojimas atiteko už pilietines iniciatyvas rengiant fotografijų parodas, skleidžiant kultūrą ir meną Panevėžyje bei Lietuvoje, už 2018 metų Lietuvos spaudos fotografijos konkurso 2 nominacijas bei Panevėžio miesto garsinimą.

V. Pečininas.

Fotografas didžiuojasi tokiu garbingu apdovanojimu.

„Džiaugiuosi, kad buvau išrinktas ir tapau 2018 metų panevėžiečiu. Beje, mano kandidatūra buvo siūlyta ne vieną kartą. Nominacija – skirta iš penkto karto. Įvertino mano triūsą ir tuo didžiuojuosi. Panevėžys – man svarbus miestas. Čia gimiau, augau, čia gimė mano dukros ir iš šio miesto nesiruošiu niekur išvažiuoti. Be to, šis apdovanojimas dar svarbus ir todėl, kad galiu būti pavyzdžiu savo kovos menų ir sveikatingumo klubo „Baltasis voras“ mokiniams“, – teigė V. Pečininas ir pajuokavo, kad nėra išlepintas apdovanojimais.

Žodžius suras vėliau

UAB „Stigma“ generaliniam direktoriui Alfredui Zigmantui nominacija atiteko už svarų indėlį į Panevėžio miesto verslo plėtrą, glaudaus bendradarbiavimo tarp verslo ir mokslo skatinimą, miesto renginių rėmimą, visuomeninę ir labdaringą veiklą.

Naujienų portalui JP verslininkas juokavo, kad dar į apdovanojimo svarbą neįsijautė.

A. Zigmantas.

„Turi susigulėti, tada atsiras ir prasmė ir esmė. Žinoma, džiaugiuosi, kad esu pagerbtas, bet tuojau pat sukirba mintis, o gal nesu vertas tokio garbingo apdovanojimo? Juk dirbu savo darbą, žinau, ką kiekvieną dieną turiu atlikti. Juk negalvoji, kad už tai būsi įvertintas“, – susijaudinęs kalbėjo A. Zigmantas ir teigė, kad praėjus laikui užplūdusius jausmus galės išreikšti žodžiais.

Įvertino savanorystę

Visuomenininkui, savanoriui Gintautui Šimkui apdovanojimas atiteko ne tik už nuoseklų savanorišką darbą, bet ir už atsidavimą puoselėjant, gražinant ir kuriant unikalias miesto erdves, kurios sulaukė visos Lietuvos dėmesio, o jo sukurtas „Debesų sodą“ žinomas ir už Panevėžio ribų.

G. Šimkus naujienų portalui JP nuoširdžiai aiškino, kad sužinojęs apie skirtą apdovanojimą buvo šoko būsenoje.

G. Šimkus.

„Žinią pranešė žmona. Pirmas įspūdis buvo, kad atlikau kone žygdarbį ar buvau išrinktas prezidentu. Antra mintis – ką dabar reikės daryti, kokius darbus nuveikti. Į apdovanojimą žiūriu, kaip į įrankį. Kaip yra sakoma, jei tau davė meškerę, tai gal ir žuvį pavyks užkabinti. Kita vertus, apdovanojimas ne tik už gyvenamosios aplinkos puoselėjimą, bet už savanorišką veiklą“, – kalbėjo visuomenininkas ir savanoris.

Apdovanojimas visos įstaigos nuopelnas

Metų panevėžietės titulas skirtas ir Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos direktorei Rimai Maselytei. Šis titulas ilgametei bibliotekos vadovei skirtas už viso gyvenimo nuopelnus kuriant turtingą kultūrinę ir dvasinę aplinką Panevėžio miesto bendruomenei.

Bibliotekos vadovė naujienų portalui JP prisipažino, kad ji sunku apie tai kalbėti.

R. Maselytė.

„Apdovanojimas skirtas už viso gyvenimo nuopelnus, tačiau, manau, kad ateityje dar bus visko: gerų idėjų, minčių, kurias pavyks įgyvendinti. Antra vertus, apdovanojimas – visos įstaigos pripažinimas ir įvertinimas, kurioje dirbu daugiau nei 40 metų. Džiaugiuosi dėmesiu, kad Panevėžyje esame svarbūs ir žinomi. Kita vertus, apdovanojimas tarsi įvertina nuveiktą darbą, todėl smagu, kad esi pastebima ir vertinama. Juolab kad nominantų sąrašas ilgas ir reikėjo išrinkti penkis pačius geriausius ir labiausiai nusipelniusius miestui. Esu įsitikinusi, kad miesto labui dirba ne tik tie, kurie paminėti tame sąraše. Negali jaustis pačiu išmintingiausiu ir geriausiu, bet parodytas dėmesys džiugina, kaip ir kiekvieną žmogų“, – kalbėjo R. Maselytė ir dėkojo už jos darbo vertinimą ir pastebėjimą.

Metų panevėžiečiai bus iškilmingai pasveikinti gruodžio 19 dieną 18 val. Panevėžio bendruomenių rūmuose vyksiančiame renginyje.

AIK

Kraujo labaratorija

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.