Metų jaunimo lyderis R. Urbonas: „Visada svarbu dirbti ne tik dėl savęs“

AutoriusIGNAS JANELIŪNASFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS
R. Ubronas.

Dažnai svarstome, kaip jauni žmonės per trumpą laikotarpį pasiekia neregėtas karjeros aukštumas, kurių ne kiekvienas suaugęs žmogus sulaukia per visą savo gyvenimą. Iš kur atsiranda tiek energijos, drąsos, noro ir entuziazmo pilnų ambicijų? Į šį klausimą mums atsako Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazijos vienuoliktokas Rokas Urbonas, kuris jau dabar kitiems bendraamžiams ir suaugusiesiems rodo puikų pavyzdį, kaip galima suspėti ne tik kasdien semtis žinių, bet ir kurti prasmingus pokyčius aplink save.

Vaikinas per praėjusius metus ne tik tapo naujuoju Lietuvos moksleivių sąjungos Panevėžio padalinio pirmininku ar prisijungė prie Panevėžio rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos, bet ir metų pabaigoje vykusiuose Panevėžio jaunimo apdovanojimuose atsiėmė garbingiausią „Metų jaunimo lyderio 2021“ apdovanojimą. Tad apie šį laimėjimą, pasiekimus, moksleivių bei jaunimo balso atstovavimą įvairiose organizacijose ir kitas aktualijas kalbamės su pačiu Roku.

Netikėtas įvertinimas suteikė pasitikėjimo savimi

Kaip pasakoja K. Paltaroko gimnazijos mokinių prezidentas R. Urbonas, dar visai neseniai pelnytas „Metų jaunimo lyderio“ apdovanojimas buvo netikėtas įvertinimas tiek jam pačiam, tiek jo šeimai bei draugams.

„Labai džiaugiuosi įvertinimu ir gautu apdovanojimu. Tikrai smagu, kad mano darbai yra pastebimi Panevėžio mastu. Žinojau, kad nemaža dalis mane palaikė, taip pat labai dėkoju vertinimo komisijai, kuri, atsižvelgdama į atsiųstą veiklos ir pasiekimų aprašymą, nusprendė, kad šio apdovanojimo esu vertas būtent aš. Taip pat dėkoju savo komandoms – tai LMS Panevėžio MSIC kolegoms bei mokyklos mokinių parlamento nariams, kurie ir nominavo mane kaip kandidatą šiam apdovanojimui bei tokiu būdu paskatino nesuabejoti savo jėgomis ir nuveiktų darbų svarba. Tad, nors ir žinojau, kad yra šiokia tokia galimybė laimėti, to visiškai nesitikėjau, o, išgirdęs savo vardą ir atsiimdamas apdovanojimą, net pritrūkau padėkos žodžių visiems palaikiusiems ir skatinusiems veikti“, – dalinasi Rokas.

Kvietimas prisidėti tapo nuostabaus nuotykio pradžia

Vaikinas teigia, kad noras įsitraukti į visuomeninę ir savanorišką veiklą prasidėjo dar mokykloje, kai jis nusprendė kandidatuoti į mokyklos mokinių parlamentą, o po metų darbo parlamente, tapo ir mokyklos prezidentu.

„Svarbu paminėti, kad kelias kokybiško moksleivių atstovavimo link prasidėjo dar mokykloje, tapus mokinių parlamento nariu. Būtent tada galėjau kartu su kitais parlamentarais kurti pozityvią ir jaukią atmosferą visiems gimnazijos mokiniams. Mano siūlymu mokykloje atsirado puiki alternatyva mokykliniams švarkams – džemperiai, taip pat su komanda inicijavome visus tradicinius renginius bei gimnazijos mokinių kasdienybę papildėme naujomis veiklomis. Tačiau, bėgant laikui, panorau kažko naujo. Kažko naujo, kas leistų visą moksleivių atstovavimo ir visuomeninės veiklos virtuvę pamatyti iš vidaus ir visai kitomis akimis“, – pasakoja jaunuolis.

„Socialiniuose tinkluose pastebėjęs Panevėžyje veikiančios vienos aktyviausių jaunimo organizacijų, LMS Panevėžio MSIC, kvietimą prisijungti prie vykdomų veiklų ir čia savanoriauti, kreipiausi į organizacijos narius ir neilgai trukus, pradėjau darbus čia, kaip komandos narys. LMS Panevėžio MSIC – jaunimo nevyriausybinė organizacija, aktyviai veikianti Panevėžio regione jau septynerius metus, kurios tikslas atstovauti moksleiviams formuojant įtaką švietimo ir jaunimo politikai, šviečiant moksleivius jiems aktualiais klausimais, vienijant juos bendrai veiklai ir kuriant tobulą moksleivių bendruomenę. Pradėjus savanorystę organizacijoje, mano kolegos, pastebėję rodomą norą dirbti ir inicijuoti naujas diskusijas įvairiais klausimais, pasitikėjo asmeninėmis kompetencijomis ir paskyrė mane naujuoju jaunimo politikos ir darbo su savivaldomis komiteto koordinatoriumi. Tada ir prasidėjo nauji nuotykiai bei patirtys, dėl kurių esu be galo dėkingas buvusiems ir esamiems organizacijos nariams“ – šypsosi R. Urbonas.

R. Ubronas.

„Per tą laiką koordinuojant jaunimo politiką ir darbą su savivaldomis, teko dalyvauti ne viename LMS nacionaliniame forume, prisidėti prie rezoliucijų dėl emocinės gerovės ir lytiškumo ugdymo skatinimo bendrojo ugdymo įstaigose rengimo, teikti pasiūlymus miesto valdžiai dėl ekologijos ir klimato kaitos problemų sprendimo, taip pat kreiptis į savivaldybės administracijos atstovus dėl pirmoko krepšelio iniciatyvos įgyvendinimo bei atlikti daug kitų darbų. Ne veltui vasaros pabaigoje, artėjant rinkiminiam rudens mokinių savivaldų forumui, iš buvusių organizacijos vadovų, pastebėjusių mano dideles pastangas dirbti ir būti šioje organizacijoje, sulaukiau pasiūlymo kandidatuoti į LMS Panevėžio MSIC pirmininko poziciją. Kaip jau supratote, pasiūlymui ir pats pritariau, tad nuo rugsėjo pabaigos oficialiai einu pirmininko pareigas, į kurias mane išrinko ir manimi pasitikėjo beveik trys dešimtys susirinkusių Panevėžio miesto bei rajono mokyklų mokinių savivaldų atstovų“, – dėkingumo už suteiktą pasitikėjimo mandatą neslepia vaikinas.

Per parą laiko išspręstas nemenkas iššūkis

Dabartinis LMS Panevėžio MSIC pirmininkas R. Urbonas prisimena bene daugiausiai greito reagavimo ir intensyvaus darbo pareikalavusią situaciją praėjusių metų gegužę, kuomet vaikinas kartu su tuometiniais organizacijos vadovais ir visa komanda turėjo per vieną parą parengti apklausą dėl 5-11 klasių moksleivių grįžimo prie mišraus ugdymo, o remiantis gautais duomenimis dar paruošti ir poziciją Panevėžio miesto savivaldybės institucijoms.

„Kartu su visais komandos nariais mokslo metų pabaigoje, girdėdami moksleivių ir savo draugų nuogąstavimus, jog mėnesiui laiko gali tekti sugrįžti prie mišraus ugdymo, ir, žinodami, jog vietos lygmeniu šis klausimas bus aptariamas pakankamai greitai, nusprendėme netylėti ir pasinaudoti puikia galimybe perduoti moksleivių nuomonę miesto valdžiai. Ta para, per kurią turėjome skatinti visus moksleivius išreikšti savo balsą, argumentus minėtu klausimu ir turėjome rašyti poziciją, pasieksiančią Panevėžio miesto savivaldybę jau kitos dienos rytą, buvo pati sudėtingiausia, bet kartu ir įsimintiniausia“, – sako pašnekovas.

R. Ubronas.

„Labai džiaugiuosi, jog su kolegomis susitvarkėme puikiai – trumpą apklausą per parą laiko užpildė net 1458 moksleiviai, o tuomet tos pačios paros naktį parengtą poziciją, kurioje atsispindėjo net 82 procentų atsakiusiųjų pasisakymas prieš grįžimą prie mišraus ugdymo, spėjome ryte išsiųsti savivaldybei ir po keleto valandų dalyvauti mokyklų direktorių pasitarime, kuriame ir buvo sprendžiamas šis, tuo metu tikrai didelės svarbos ir daug dėmesio sulaukęs, klausimas“, – vieną iš nuveiktų darbų koordinuojant jaunimo politikos ir darbo su savivaldomis sritis komentuoja moksleivis.

Rūpestis ne tik moksleivių, bet ir jaunimo poreikiais

R. Urbonas šiuo metu yra išsikėlęs nemažai tikslų, kuriuos stengsis įgyvendinti tiek pirmininkaujant LMS Panevėžio MSIC komandai, tiek veikiant Panevėžio rajono savivaldybės jaunimo reikalų taryboje, į kurią buvo išrinktas praėjusių metų pavasarį.

„Dabar su LMS Panevėžio MSIC nariais daug dėmesio skiriame moksleivių emocinės sveikatos gerinimui, vykdydami veiklos programą „Laikas jausti“. Programos tikslas – vykdant įvairaus pobūdžio veiklas, informuoti bendrojo lavinimo įstaigose besimokančius moksleivius apie emocinio raštingumo, psichinės sveikatos temas, skatinti mokyklų bendruomenes atkreipti dėmesį į pozityvios emocinės aplinkos mokyklose svarbą ir aktyviai prisidėti prie jos kūrimo. Atliepiant šią programą jau pavyko suorganizuoti diskusiją „Pozityvus mąstymas – raktas į sėkmę“, kurioje dalyvavo daugiau nei trys dešimtys miesto bei rajono mokyklų mokinių savivaldų atstovų. Taip pat sieksime toliau tęsti diskusijas su miesto ir rajono savivaldybėmis moksleivių emocinės gerovės skatinimo tema. Praėjusiais mokslo metais pateikėme svarią rezoliuciją būtent šia tema, tad tikimės, kad jau greitu metu sulauksime pirmųjų pokyčių mokyklose ir naujų užduočių ir prioritetų užsibrėžimo Švietimo skyrių darbotvarkėse“, – tikina Rokas.

R. Urbonas.

„Tuo tarpu Panevėžio rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos nariu esu neseniai, tačiau, manau, kad dirbti šioje struktūroje sekasi neblogai. Jaunimo reikalų tarybą sudaro 12 atstovų – 6 jaunimo ir 6 rajono tarybos atstovai. Taryboje tenka veikti pagal numatytą veiklos planą, diskutuoti, bendrauti su jaunimu, rengti įvairius dokumentus, teisės aktus ar teikti kitus siūlymus, kurie prisidėtų prie skirtingų jaunimo interesų grupių atstovavimo bei jų problemų sprendimo ir pokyčių Panevėžyje“, – apie šią veiklą ir joje vykdomus darbus pasakoja jaunuolis.

Laiko mokslams tikrai nepritrūksta

Jaunasis visuomenininkas Rokas tikina, kad mokslams laiko tikrai lieka. Anot jo, jie yra ir turėtų kiekvienam moksleiviui būti pirmoje vietoje. Rokas ne kartą jau yra laimėjęs prizines vietas matematikos, chemijos, biologijos ir kitose olimpiadose, o visai neseniai galėjo džiaugtis dar vienu pasiekimu – pirmąja vieta informacinių technologijų olimpiados miesto etape.

„Be stropaus mokymosi, dalyvavimo įvairiuose konkursuose ir olimpiadose, taip pat mokausi Nacionalinės moksleivių akademijos chemijos sekcijoje. Žinoma, chemijos sekciją pasirinkau ne šiaip sau, nes būtent su šia sritimi noriu sieti savo studijas ir gyvenimą. Visgi nemanau, kad nors ir užsiimdamas, kaip daugelis ar artimieji mėgsta sakyti, „politine veikla“, į politikos mokslų studijas nukrypsiu“, – komentuoja R. Urbonas.

„Neformaliai mokantis NMA didžiąją mokslo metų dalį atlikinėjame mums nuotoliniu būdu atsiunčiamas užduotis ir siunčiame jas dėstytojams, taip gilindami įvairių chemijos šakų žinias. Du kartus per metus susitinkame sesijose, tad jau kitą savaitę važiuosiu į sekančią NMA žiemos sesiją, vyksiančią Vilniuje, kur ne tik klausysiuosi chemijos sekcijos paskaitų, bet ir dalyvausiu įvairiose asmenybės ugdymosi veiklose, susitiksiu su akademikais ir draugais iš kitų miestų“, – noro gilintis ir plėsti žinias būtent chemijos srityje neslepia panevėžietis akademikas.

Metų jaunimo lyderiu išrinktas R. Urbonas.

Įvairiapusė nauda jaunam žmogui

Paklaustas, kodėl kiti moksleiviai turėtų įsitraukti į įvairią visuomeninę, savanorišką, organizacinę veiklą, Rokas neslepia, kad toji veikla ne tik suteiks naujų ryšių, bet ir prisidės prie asmeninio tobulėjimo.

„Mano nuomone, visada svarbu dirbti ne tik dėl savęs, bet ir dėl kitų, tad jaunuoliams tikrai naudinga savanoriauti bei veikti jaunimo organizacijose, tokiose kaip Lietuvos moksleivių sąjunga. Kiekviena savanorystė gali žmogui suteikti vis naujų gebėjimų ir patirčių. Pats iš veikimo jaunimo organizacijose gavau įvairiausių įgūdžių: nuo gebėjimo dirbti komandoje iki įvairių pobūdžių tekstų, dokumentų rašymo ir net maketų socialiniams tinklams kūrimo. Be to, pačios sąjungos ir tuo labiau Panevėžio padalinio durys yra atviros visiems moksleiviams, norintiems prisidėti ne tik prie įvairių darbų ir jaunimo politikos, bet ir švietėjiškų, jaunimo užimtumo, fizinio aktyvumo skatinimo ir kitų projektų“, – į komandą kviečia prisijungti sąjungos pirmininkas.

„Tikiu, kad kiekvienas jaunuolis anksčiau ar vėliau suranda mėgstamą sau veiklą, tačiau niekada nederėtų gautų pasiūlymų prisidėti prie vienokių ar kitokių renginių nustumti į šalį. Juk galbūt jie taptų puikia nauja pradžia, kuri jus lydėtų ne tik vieną dieną ar mėnesį, bet ir kelerius ateinančius metus“, – baigdamas pokalbį sako metų jaunimo lyderis Rokas Urbonas.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžietė A. Baltušnikaitė: „Mano gyvenime nėra buvę tokio laiko, kai neužsiėmiau papildoma saviugda“

confident-noyce

Projekte „Lietuvos balsas. Kartos“ – duetas iš Raguvos

confident-noyce

Metų panevėžietė I. Tamošiūnienė: „Kas daug daro, daug ir padaro“

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau