Meteorologinių sąlygų vaidmuo ankstesnėse vasaros Olimpinėse žaidynėse

Meteorologinių sąlygų vaidmuo ankstesnėse vasaros Olimpinėse žaidynėse

Gismeteo.lt / Piabay.com nuotr.

Visą pasaulio dėmesį prikausčiusi šių metų Vasaros Olimpiada Rio de Žaneire meteorologiniu atžvilgiu nėra išskirtinė. Nors dėl tam tikrų oro sąlygų jau teko griebtis ir šiokių tokių pakeitimų visgi ankstesnėse olimpiadose yra buvę ir kur kas ekstramalesnių nutikimų.

Meteorologinės oro sąlygos visuomet darydavo didesnę ar mažesnę įtaką Olimpinėms žaidynėms, rašo accuweather.com. Kviečiame susipažinti su trumpa olimpinių žaidynių istorija per meteorologinę prizmę.

Oro sąlygos skirtingose Vasaros Olimpinėse žaidynėse:

BIC

Rio de Žaneiras 2016 m.

Vidutinė oro temperatūra 24˚C. Nors vyksta vasaros žaidynės, faktiškai Brazilijoje šiuo metu yra žiema.

Vidutinis kritulių kiekis rugpjūčio mėnesį 3,30 cm. Stiprūs vėjai jau lėmė irklavimo ir teniso varžybų atidėjimą.

Londonas 2012 m.

Vidutinė oro temperatūra 21,6˚C

2012 metų Olimpinės žaidynės buvo vienos vėsiausių žaidynių visais moderniaisiais laikais, dėl ko varžybų metu atletai patyrė kur kas mažesnį fizinį stresą.

Pekinas 2008 m.

Vidutinė oro temperatūra 30,5˚C

Siekiant pagerinti oro kokybę mieste, Pekine buvo uždaryti šimtai fabrikų, o milijonams vairuotojų buvo draudžiama naudotis transporto priemonėmis.

Pekino meteorologinės institucijos panaudojo beveik 11000 artilerijos ginklų, kuriais vykdyta „debesų sėja“ ir taip buvo išvengta lietaus kritulių žaidynių atidarymo ir uždarymo ceremonijų metu.

Atėnai 2004 m.

Vidutinė oro temperatūra 32,2˚C

Siekiant išvengti kelis metus miestą kamavusios užsikemšančios kanalizacijos sistemos problemos, kai kuriuose keliuose buvo įrengtos papildomos lietaus nutekėjimo sistemos.

Sidnėjus 2000 m.

Vidutinė oro temperatūra 30,5˚C

Olimpinių žaidynių metu du kartus buvo atidėtos buriavimo varžybos, pirmąjį kartą dėl didžiulio vėjo kilusio audros metu, o antrąjį – dėl per menko vėjo.

Atlanta 1996 m.

Vidutinė oro temperatūra 31,6˚C

Po to kai atletai ir jų gydytojai pradėjo skųstis dėl 32 laipsnius karščio viršijančios temperatūros, vyrų maratono varžybų laikas buvo pakoreguotas. Tik tokiu būdu sportininkai išvengė galimos 50-60 procentų siekiančios oro drėgmės.

Barselona 1992 m.

Vidutinė oro temperatūra 27,7˚C

Dienos metu oro temperatūra šoktelėdavo iki 32 ˚C, o oro drėgmė siekė 40 procentų. Siekiant sumažinti varžybų laukų paviršiaus temperatūrą ant jų nuolatos buvo purškiamas vanduo.

Seulas 1988 m.

Vidutinė oro temperatūra 26,1˚C

Tai buvo paskutinės vasaros Olimpinės žaidynės, kurių atidarymo ceremonija vyko dienos metu. Nuo to laiko, siekiant išvengti itin karšų oro sąlygų, atidarymo ceremonijos renginiai buvo perkelti į vakaro laiką.

Los Andželas 1984 m.

Vidutinė oro temperatūra 23,3˚C

Pirmą kartą istorijoje vykusių moterų maratono varžybų metu bėgikė iš Šveicarijos Gabi Andersen –Schiess patyrė karščio smūgį ir sukniubo paskutiniame bėgimo etape.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.